Pochmurně funerální tematika se prostě vnucuje, ostatně věrným sparťanským fanouškům už toho kromě černého humoru (v tomhle směru je nové logo mimořádně výmluvné) moc nezbylo.

Kdo si namlouval, že alespoň někdejší zázračný plzeňský mág Pavel Vrba zlomí prokletí svých předchůdců, může zapálit svíčku u nejnovějšího letenského růvku.

Pavel Vrba.
Letná v plamenech, klauni… Ze Sparty si utahují fanoušci i legendy

Faktem je, že údajný trenérský velmistr příznivcům Sparty přes všechny klaunské kotrmelce nikdy pořádně nepřirostl k srdci. To samé zjevně platí i o mužstvu, které jako by si řeklo, že už má Vrby dost.

Kdyby se uděloval pohár za schopnost připravit svého kouče o místo výkony na hranici odebrání hráčské licence, hrálo by se každoročně jen o druhé místo. Alespoň v této svérázné kategorii by byli Letenští neomezenými králi tuzemských pažitů.

Šajtle míří do Německa

Ve fotbalových kuloárech teď kolují zvěsti o tom, že někdejší miláček sparťanských ochozů Tomáš Rosický (jenž zjišťuje, že v manažerských polobotkách se bezchybná šajtle dělá o poznání obtížněji než v kopačkách) loví Vrbova nástupce v Německu. Lze ale předpokládat, že s rudým marasmem by momentálně nic nenadělali ani Jürgen Klopp s Thomasem Tuchelem za supervize Joachima Löwa.

Kapitán Sparty Bořek Dočkal po sezonu ukončí kariéru.
Končím s fotbalem, řekl Dočkal. Kapitán Sparty po finále poháru uzavře kariéru

Dokud se z šerých letenských kanceláří nepodaří vymést alibismus, schovávající se za rádoby odborné koncepce, dokud se místo nesmyslného utrácení nezačne opravdu investovat, dokud se budou matné dojmy vydávat za expertní prognózy, pak se nezmění vůbec nic. Tedy k lepšímu.

Jen strašidelný trenérský hřbitov se bude dál a dál utěšeně rozrůstat. Daniel Křetínský v případě potřeby jistě přikoupí nový pozemeček…