Souboj o to, kdo nakonec urve kýžené desáté místo, může být pořádně napínavý a také komplikovaný. V tuto chvíli jsou o dva body napřed Teplice hned před trojicí pronásledovatelů Slováckem, Bohemians a Opavou.

Severočeši mají vše ve svých rukou, jenže bilance tří proher v řadě nebudí zrovna klid. Na Stínadla navíc přijede Příbram, která se chce odlepit z barážových příček.

„Je teď jedno, s kým hrajeme. Musíme do toho jít se vší vážností a pokorou. Zápas musíme zvládnout,“ je si vědom záložník Teplic Tomáš Kučera.

Složitá matematika

Když jeho celek uspěje, nemusí se na nikoho ohlížet. Pokud uhraje bod a méně, může být v problémech. S Opavou i Bohemians má totiž horší vzájemnou bilanci, která by hrála roli v případě rovnosti bodů.

Tabulka FORTUNA:LIGY.Zdroj: Deník„Určitě se cítíme pod tlakem. Každý by si měl teď zamést před svým prahem a brát to s plnou vážností. Je potřeba, abychom hráli jako tým,“ vyzývá záložník Tomáš Kučera.

Na zaváhání Teplic tak bude čekat smečka soupeřů. Hodně napovědět může přímý souboj dvou z nich. Slovácko přivítá Klokany z Vršovic. „Chtěli bychom se do desítky dostat, aby byla sezona daleko jednodušší,“ doufá záložník celku z Uherského Hradiště Petr Zapalač.

V těžké pozici je Opava, která přivítá pražskou Spartu. Zálusk na posun do skupiny o patro výš už si příliš nedělá. „Moc se na desítku nedíváme, šance je jen matematická. Musíme spoléhat na jiné týmy, ale určitě chceme zápas zvládnout a jít s co nejvíce body do nadstavby,“ říká obránce Slezanů Jan Juroška.

Nový systém se mu i přes hrozící problémy zamlouvá. „Je pravda, že všechny týmy mají v posledním kole o co hrát. Liga je hodně zajímavá,“ dodává.

Drama v boji o poháry?

Bitva na dálku proběhne také o šestou příčku, která zajišťuje účast ve skupině o titul. Liberec potřebuje ke klidu přivézt bod z Karviné, jinak musí doufat v zaváhání Olomouce. A Sigmu čeká těžké dostaveníčko na půdě Slavie, která potřebuje co největší náskok na Plzeň před bojem o titul v nadstavbě.

I tak Hanáci neskládají předem zbraně. „Je potřeba dávat si nejvyšší cíle. Máme ještě teoreticky šanci na šestku a v play-off se můžeme porvat o Evropu. Všichni, kdo jsme ji tu loni zažili, jsme si to hrozně užili. A samozřejmě bychom si chtěli účast v pohárech zopakovat,“ vypráví záložník Hanáků David Houska.

Jedno je jisté. Poslední kolo letos nenabídne žádné tuctové zápasy do počtu. Každý celek totiž bojuje o co nejlepší pozici před nadstavbou.