Brňané z posledních čtyř zápasů získali pouhý bod za remízu 1:1 s Českými Budějovicemi a hned třikrát kousali porážku, poslední 0:4 schytali na Baníku Ostrava. „Je to složité na pochopení, protože člověk má pocit, že pod určitou čáru by mužstvo spadnout nemělo. Jedná se jedná o ligový tým, který už se něco naučil, pak přijedeme na Baník, který nás doslova obnaží,“ mrzelo zkušeného stratéga.

Čtrnáctá příčka s pouhým čtyřbodovým náskokem před posledním Zlínem rozhodně nenechává nikoho klidným. Realizační tým však doufá, že na utkání v Ostravě hráči rychle zapomenou a pro zisk tří bodů s Pardubicemi udělají maximum. „Pevně věříme, že po bouřce se hráči mobilizují a v domácím zápase zahrají tak, jak se má,“ pravil Hašek.

Fotbalové derby Sparta - Slavia
Derby o titul. Ideální příležitost stát proti Spartě, říká Trpišovský

Tabulka skupiny o udržení je vyrovnaná, mezi patnáctými Pardubicemi a čtrnáctou Zbrojovkou je rozdíl pouhých tří bodů. Dá se tedy očekávat, že nedělní zápas hodně napoví o jejich budoucnosti. „Dá se říct, že se jedná o klíčový zápas pro zbytek sezony. Máme pod sebou dva týmy, ale stále jsme ohroženi i přímým sestupem. Rozdíly mezi týmy jsou malé a ve hře je ještě spousta bodů,“ tušil třiapadesátiletý kouč.

Na případnou baráž, která čeká čtrnáctý a patnáctý celek, vůbec nemyslí. Soustředí se pouze na maximální zisk bodů v nadstavbě. „Zbrojovka mě angažovala, protože na jaře nezískávala body. Je potřeba říct, že jsem tady pět zápasů a přišly čtyři body, trend jsme zatím nezvrátili,“ krčil rameny Hašek.

Zdroj: Youtube

Pozitivní fakt před nedělním zápasem je, že poslední utkání s Pardubicemi v polovině dubna Zbrojovka vyhrála 2:1. „Byl to zápas o hodně, který jsme zvládli. Teď jsou tady zase Pardubice a zase jde o hodně. Ale myslím, že ani soupeř není rád, že musí podstoupit klíčové zápasy ve skupině o udržení. Na rozdíl od nás jsou Pardubice na pozice na chvostu tabulky adaptované, svou skupinu o záchranu už hrají několik měsíců. Od otevření svého nového stadionu však nabraly na síle a hrají kvalitní fotbal,“ uznal brněnský kormidelník, který proti Pardubicím slavil jediné vítězství od nástupu na lavičku Zbrojovky.

Zda se příznivci dočkají návratu na trávník uzdraveného stopera Lukáše Endla však Hašek nepotvrdil. „Endlík je už dva týdny v tréninku, můžeme tedy uvažovat o jeho zařazení do sestavy. Vrací se i Šimon Falta a po karetním trestu Matěj Hrabina. Naopak kvůli kartám nemůžeme počítat s Denisem Granečným,“ vysvětlil Hašek.

Fotbalisté Dynama porazili doma Jablonec 5:1
Kauza zmláceného fanouška: Dynamo dostalo za úlet ochranky pokutu 350 tisíc

Vedení klubu věří, že v klíčovém boji pomůže brněnským fotbalistům i početná divácká kulisa. Fanoušky láká na symbolické vstupné v výši deseti korun. „Vnímám, že fanoušci jsou naštvaní, jak hrajeme. Ale pevně věřím, že chtějí, aby Zbrojovka zůstala v nejvyšší soutěži. Když náš podpoří, určitě nám dodají energii,“ uzavřel.