Klub aktivně hledá náhradu. Podle informací deníku Sport by se jí mohl stát Martin Hašek, který naposledy vedl Bohemians mezi lety 2017 až 2019, ve hře jsou ale také další jména.

„I když tam byly v poháru nějaké změny, tak sestava, která dnes nastoupila, jednoznačně měla soupeře porazit. Zvlášť když nám hrály karty do rukou, že jsme hráli doma před fanoušky, kterým se tímto omlouvám za celý zápas. Je to velká ostuda, tohle se nemělo stát,“ řekl v nahrávce pro média Hoftych, jehož pozice byla od středečního večera ve velkém ohrožení.

Pavel Hoftych, trenér Liberce.
Pohárová ostuda pro fotbalisty Liberce. Vyřadili je amatéři ze Zbuzan

Čtvrteční trénink vedl dosavadní asistent Miroslav Holeňák s trenérem brankářů Markem Čechem. 

"S vedením klubu jsme se dnes dohodli na ukončení spolupráce. Samozřejmě mě mrzí, že mé působení ve Slovanu má takový konec, protože v Liberci se dobře pracuje, je tady dobré klima jak pro fotbal, tak pro život a potkal jsem tu spoustu skvělých lidí. Nevydařil se nám už závěr jara, já za to přebírám odpovědnost," uvedl zkušený kouč po svém konci.

Mužstvo podle něj po neúspěšném vstupu do sezony a porážce proti Zbuzanům asi potřebuje nový impuls. "Aby se hráči restartovali. Každopádně si vážím, že jsem mohl být součástí liberecké rodiny a určitě se tu nadále budu objevovat a Slovanu přeju jen to nejlepší, aby se rychle nastartoval. Fanouškům, kterým jsme v poslední době moc radosti nedělali, děkuju za podporu. Věřím, že dál budou stát při týmu," dodal Hoftych.

Skončil ve čtvrtek dopoledne v roli trenéra A týmu, a to po vzájemné dohodě s vedením klubu. U týmu nebude pokračovat ani asistent Pavel Medynský. Oběma trenérům vedení klubu za odvedenou práci poděkovalo.

Vydržel dva roky

Realizační tým vedený Pavlem Hoftychem působil v Liberci od června 2019. V první sezoně dovedl mužstvo k pátému místu a do finále MOL Cupu. Následně se jeho svěřenci zvládli přes předkola probojovat do základní skupiny Evropské ligy, kde získali sedm bodů. V jarní části minulé sezony už se ale týmu příliš nedařilo a nakonec skončil na šestém místě.

Slovan v tomto ročníku opouští MOL Cup jako první zástupce nejvyšší soutěže.