I když technicky vybavený záložník nepodával na jaře pokaždé optimální výkony, závěr sezony mu vyšel náramně. Gólem přispěl k výhře nad pražskou Spartou 4:0 v minulém kole nadstavbové části první ligy a trefil se i včera proti Liberci. Dá se říci, že dokáže střílet důležité branky.

Fotbalisté Slavie se radují ze zisku mistrovského titulu.
Slavia slaví titul! Stačila jí remíza v Ostravě. Je to úleva, řekl Trpišovský

„Ano, pár už jsem jich v Plzni dal, i když v této sezoně mi to tam moc nepadalo,“ přiznává Tomáš Hořava. „O to více jsem rád, že závěr sezony se mi vydařil i gólově,“ těší záložníka Viktorie.

Fotbalistům Plzně se nepodařilo obhájit mistrovský titul, který tentokrát bere pražská Slavia. „Slavii se sluší pogratulovat,“ říká Tomáš Hořava.

Fotbalisté ostravského Baníku Jiří Fleišman (vlevo) a Robert Hrubý
Baník mistra na domácí půdě potrápil. Slavia si titul zasloužila, uznal Hrubý

Je zkušený středopolař druhým místem zklamaný? „Samozřejmě se díváme vždycky na tu nejvyšší příčku, ale na druhou stranu jsme po dobu několika sezon neskončili v silné konkurenci týmů z české ligy hůře než druzí. Ano, dá se určitě říci, že máme za sebou úspěšnou sezonu, ale není tam to nejdůležitější,“ připomíná.

Viktoria se rozloučí se sezonou i s fanoušky v neděli zápasem s Baníkem Ostrava. Tomáš Hořava však kvůli karetnímu trestu nemůže nastoupit. „Zápas si ale nenechám ujít jako fanoušek,“ dodává Tomáš Hořava.

Liberečtí fotbalisté
Sympatický výkon body nepřinesl. Slovan padl s Plzní