Zlínští chtěli v televizním duelu odčinit poslední nezdar z Jablonce, s věrnými fanoušky se v posledním letošním domácím zápase rozloučit důstojně. V oslabené sestavě ale nezvládli začátek a pak jenom marně bušili do zavřených plzeňských vrat. „Nezachytili jsme vstup do utkání. V úvodu jsme byli hodně pasivní a soustředili jsme se pouze na defenzivu,“ přiznává Bílek.

Po bleskových úderech Chorého a Kovaříka se hráči Fastavu trošku zvedli, ale až do konce poločasu se pouze bránili. „První půle nebyla z naší strany dobrá,“ ví Bílek.

Domácí trenér po přestávce za nepříznivého stavu 0:2 změnil rozestavení, záložníka Hronka vysunul na hrot. Ševci byli ve druhém poločase odvážnější, aktivnější. „Hráče musím za druhou půli pochválit. Sehráli jsme velmi dobrých pětačtyřicet minut,“ uvedl zlínský trenér.

Favorita více napadali a dostávali pod tlak, pořádnou šanci si ale za celé utkání nevypracovali. „Bohužel kontaktní branku, která by soupeře znervózněla, jsme nedali,“ mrzí Bílka, který zároveň sympaticky ocenil výkon soupeře. „Plzeň má dobré a zkušené mužstvo, které pravidelně hraje evropské poháry,“ připomíná.

„První poločas jsme prohospodařili. V naší hře byl vidět strach a žádná žádná sebedůvěra. Ve druhé půli už se to změnilo. Neměli jsme se na co šetřit,“ přidává.

Zlín kromě bodů s Plzní ztratil také krajního halfbeka Matejova, jenž v pátek obdržel čtvrtou žlutou kartu a v Teplicích bude Fastavu citelně scházet. Cílem Zlína v závěrečném kole zůstává udržení šesté pozice. „Poslední dvě utkání jsme nezvládli, s podzimem se ale chceme rozloučit výhrou,“ dodává Bílek.