Ve hře je i boj o první místo, který zaručuje lepší pozici do nadstavbové části ve skupině o titul. Pokud Slavia nezaváhá v domácím utkání proti Zlínu, půjde do nadstavby s jistotou domácích zápasů proti Plzni, Spartě a Slovácku – pro svěřence trenéra Jindřicha Trpišovského jistě velká výhoda v kýžené cestě za čtvrtým mistrovským titulem v řadě.

Pardubičtí fotbalisté poprvé na jaře zvítězili. Navíc Teplicím nedovolili skórovat.
KOMENTÁŘ FRANTIŠKA BÍLKA: Teplice, Probuďte se! Už jde do tuhého

Karviná na padáka

Už před posledním kole je známé složení skupiny o udržení. Boj o setrvání v nejvyšší české lize svede Karviná, Pardubice, Teplice, Bohemians, Jablonec a Zlín. Žhavým adeptem na přímý sestup z posledního místa je Karviná, která na předposlední Pardubice ztrácí propastných 10 bodů, patnáctý a čtrnáctý celek bude hrát baráž s druhým a třetím celkem druhé ligy.

Olomoucký útočník Mojmír Chytil
Musíme se otřepat a proti Spartě změnit všechno, říká útočník Sigmy Chytil

V té je aktuálně na prvním místě Zbrojovka Brno, která by se tak mohla vyhnout barážovým bitvám a vrátit se roce zpátky mezi ligovou elitu.

Tuhý boj o mistrovskou část

Kromě boje o první místo ale bude velká pozornost upjatá na šesté místo, které zajišťuje účast ve skupině o titul. Na něj si brousí zuby celkem tři kluby – Hradec Králové, Mladá Boleslav a Liberec.

Hradec zažívá po návratu do nejvyšší soutěže sezonu snů a momentálně drží trumfy na šestém místě, Votroky čeká ale výjezd do Ďolíčku, kde na ně budou čekat bojovně nalazení Bohemians, kteří chtějí nahnat důležité body před skupinou o udržení.Na Hradec ztrácí pouhý bod Mladá Boleslav, která na domácí půdě odehraje bitvu proti druhé Plzni, tento zápas odkryje v posledním kole nejvíce.

Fotbalový kanonýr David Lafata doma v Olešníku
Slavia nehraje nejlepší fotbal, jen běhá a fauluje, říká David Lafata

Teoretickou šanci má i Liberec, i přes výhru na půdě silného Slovácka by ale musel čekat na bodová zaváhání svých soupeřů.