„Trenér fotbalového mužstva nemá často možnost hodnotit utkání po takovém skóre při zápase venku, takže jsem v dobrém rozpoložení. Plán, se kterým jsme do utkání šli, se beze zbytku naplnil. Pozorně jsme bránili, eliminovat hru Karviné, která dává vysoké míče na Wágnera a ve větším množství se cpe do vápna, a dali rychlý gól. Vše nám vyšlo, to se pak hned hraje lépe,“ pochvaloval si trenér Bohemians Martin Hašek.

Trenéru Norbertu Hrnčárovi naopak nebylo do zpěvu. „Dneska toho na hodnocení moc není. Nevyšel nám úvod, okamžitě jsme inkasovali a pak se to celé neslo v negativním duchu. Po třetí brance už bylo těžké s tím něco udělat,“ uznal Hrnčár.

Karvinští podobně jako v Příbrami inkasovali bezprostředně po zahájení utkání. Čím to? „Přemýšlel jsem nad tím, proč inkasujeme tak brzy a nevím. Ale nemyslím si, že by to bylo koncentrací. On ten boj o záchranu není snadné ustát. Do naší hry se vkradla křeč a když neposlouchá hlava, nejdou ani nohy. Co týmu chybí? Pracovali jsme v týdnu na tom, abychom byli schopni kombinovat vepředu a vytvářet si šance, ale zase jsme selhali v defenzivě. A když chcete být úspěšní, tak si chyby vzadu nemůžete dovolit,“ konstatoval zklamaně Hrnčár.

Ten našel po utkání v Příbrami odvahu posadit na lavičku kapitána Lukáše Budínského. „Jeho výkony nebyly optimální, ale není to jen o něm. Rozhodli jsme se zkrátka pro sestavu, která dnes nastoupila a o které jsme se domnívali, že bude úspěšná. Výsledkově to ale nevyšlo,“ uznal Hrnčár, který v poločasové pauze stáhl i agilního Ba Louau. „Byl málo nebezpečný pro bránu soupeře,“ vysvětlil svůj tah Hrnčár.

I on musel zaznamenat během utkání pokřik z ochozů: „Hrnčár ven!“ Jak se mu poslouchal? „Nikomu by se to neposlouchalo příjemně. Je to ale názor skupiny lidí,“ mínil Hrnčár.

V zápase přišel o stopera Kriváka, který tím pádem nebude moci nastoupit příště na Dukle. Možná tedy nastal čas zapojit do obranné čtveřice uzdraveného Pavla Dreksu. „Jistě, zápasová praxe mu sice chybí, ale může být už připravený k utkání na Dukle. Navíc je to lídr týmu,“ uznává Hrnčár.

Zdá se totiž, že právě lídr Karviné momentálně chybí. Jako byli svého času Eismann či Janečka. „V kádru došlo v zimě ke změnám a vytvoření přirozených lídrů mužstva chce svůj čas,“ poznamenal trenér MFK.

Co podle něj porážka od Bohemky pro Karvinou znamená? „Já přemýšlím jen o nejbližším zápase. Ideální by samozřejmě bylo získat do konce základní části ještě co nejvyšší počet bodů,“ přemýšlí.

Teď je otázka, jestli k tomu on sám ještě dostane příležitost. Jestli nebude odvolán. Vnímá tlak na svou osobu? „S vedením jsem se ještě nebavil, ale je to úděl trenérské pozice. Když někam nastupujete, jste stejně už jednou nohou na odchodu. To k tomu patří. Já se budu snažit dělat vše na maximum a uvidíme,“ zakončil Norbert Hrnčár.