Aby ne, Sigma potřebuje bodově zabrat, Pražané zase chtějí napravit poslední porážku s velkým rivalem v Plzni.

Loni v listopadu Hanáci prolomili díky brance Martina Sladkého 19 let dlouhé čekání na vítězství nad Spartou v domácím prostředí a podtrhli vynikající podzim, po kterém se vyhřívali na pohárových příčkách.

Letos je situace velmi odlišná. Hanáci se trápí a v lize jsou předposlední.

Na druhou stranu i proto si teď soupeře nemohou vybírat a bodovat musí zkrátka proti každému. I když se Sparta oproti loňsku zlepšila a začíná znovu útočit na přední příčky.

„Sparta se stoprocentně zvedla,“ souhlasí trenér Václava Jílek.

„Týmové pojetí a větší zarputilost jsou u ní zřetelné. Zvládla výborně těžký zápas na Baníku, potom jednoznačně utkání s Libercem. Ani v Plzni nebyla horším týmem. Čeká nás kvalitní soupeř,“ myslí si.

Zároveň věří, že ví, jak proti Spartě uspět. Agresivita, napadání, nasazení. To všechno bude Sigma v sobotu večer potřebovat.

„Myslím, že to všechno jsou atributy, které umíme. Předvedli jsme to proti Seville, Plzni i proti Slavii, byť výsledky se nepovedly. Způsob hry byl ale správný. Je v našich silách Spartu obrat o body,“ burcuje svůj tým Jílek.

Radaković jako soupeř, Stanciu mimo

Také Letenští se ale na duel na Hané chystají zodpovědně.

„Výsledky Sigmy neodpovídají výkonům, které byly hlavně v úvodu sezony velmi dobré, a některé zápasy prohráli smolně. My jsme prohráli poslední zápas a před pauzou bychom chtěli bodovat. Náš cíl je zůstat v kontaktu se špicí,“ řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Ten do Olomouce poprvé v roli soupeře přiveze srbského obránce Uroše Radakoviče, který se v uplynulé sezóně podílel na parádní jízdě až do pohárů.

Chybět naopak bude rumunská hvězda Nicolae Stanciu, potrestaná za vyloučení v Plzni.

To Sigmě se podařilo v tuhé bitvě vydupat omilostnění Šimona Falty. Připravení už by měli být také útočník Martin Nešpor a záložník Václav Pilař, který s nataženým svalem laboroval dlouhých 7 týdnů.

„Zdravotní stav se výrazně zlepšil. Otevřelo se nám víc možností než před Libercem,“ uvedl Jílek.

Ostře sledovaný duel začíná v sobotu v 19 hodin.

OČEKÁVANÁ SESTAVA SPARTY
Nita – Radakovič, Kaya, Costa – Chipciu, Sáček, Kanga, Frýdek, Plavšič – Tetteh, Šural