Hurtadovi přitížilo, že hradecký fotbalista následkem zákroku utrpěl zranění, které jej na několik týdnů vyřadilo ze hry. Disciplinární komise jej tak kvalifikovala jako surovou hru, za což podle disciplinárního řádu hrozí zákaz činnosti na dva až osmnáct měsíců a peněžitá pokuta ve výši až 250 tisíc korun. Ke konečné výši trestu přispěl i fakt, že kolumbijský obránce byl v tomto ročníku už podruhé potrestán červenou kartou.

„Zákrok Haidersona Hurtada Palomina, po kterém obdržel od rozhodčího přímou červenou kartu, nelze označit jinak než bezohledný a Disciplinární komise LFA takové prohřešky trestá na základě dlouhodobé praxe přísně," okomentoval rozhodnutí předseda komise Richard Baček s tím, že za normálních okolností by za takový zákrok hrozil trest maximálně  na šest utkání.

K verdiktu už se vyjádřil i jablonecký klub. „DK nemohla postupovat jinak, protože Daniel Kaštánek utrpěl úraz, který ho na několik týdnů omezí v běžném i sportovním životě. Na druhou stranu jsem rád, že oba hráči spolu byli a jsou v kontaktu a snad bude Dan brzy zdráv. Hurty má naší podporu, celá situace je mu moc líto," napsal klubový mluvčí Martin Bergman na síti X.

Vyšší trest za faul dostal od disciplinární komise v samostatné české historii jen někdejší útočník Sparty Léonard Kweuke, který v roce 2013 zlomil v semifinále domácího poháru obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi nohu. Kamerunský fotbalista obdržel stopku na 12 utkání.

FORTUNA:LIGA 23. kolo: Sparta - Slavia 0:0.
Priske po derby proti Slavii litoval ztráty Preciada. Ocenil výkon rozhodčího

Od fotbalu si odpočine i sparťanský ofenzivní hráč Angelo Preciado. Ten si za oplácení vůči slávistovi Janu Bořilovi nezahraje tři utkání. Stejnou výši trestu inkasoval i Denis Halinský z Pardubic. Dva duely vyměřila disciplinárka libereckému Mohamedu Doumbiovi.

Komise rozdávala i pokuty. Pražská Slavia zaplatí 40 tisíc korun za porušení povinnosti pořadatele v zápase proti Pardubicím. Disciplinárce vadilo pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků. O deset tisíc méně zaplatí ostravský Baník a Jablonec.