Ševci, kteří alespoň na týden vyměnili kulisy Vršavy za atraktivnější pobřeží Středozemního moře, mají za sebou první tréninky na jihu Evropy. V sobotu absolvovali na dobře připraveném travnatém hřišti dvě jednotky. Dopoledne byl na programu lehčí trénink s bagem, odpoledne čekalo ševce pilování střelby.

„Po náročném cestování to byly klasické rozjíždějící tréninky. Nyní už jsme zase zpátky v práci a chystáme se nejen na zápasy, které nás čekají,“ hlásí obránce Dominik Simerský.

Moravané budou drilovat i v neděli, první ze dvou zápasů sehrají v pondělí proti íránskému týmu FC Nassaji Mazandaran. Dalším soupeřem ve středu bude druholigový bulharský celek FC Dobrudzha Dobrich. Pro Zlíňany půjde o zajímavou konfrontaci s neznámými protivníky.

„Upřímně zatím vůbec nevíme, co můžeme čekat. My se ale soustředíme hlavně na sebe. I v přípravných duelech se chceme prezentovat podobně jako v sezoně,“ říká Simerský.

Tým FC Nassaji Mazandaran však není žádným otloukánkem, partou nazdárků. Vždyť v Íránu patří vůbec mezi nejstarší kluby, má dokonce jednu z nejvyšších průměrných návštěv v zemi.

Parta španělského kouče Lucase Alcaraze si dokonce v letošní sezoně zahrála základní skupinu asijské Ligy mistrů. V domácí soutěži se ale týmu příliš nedaří, po patnácti kolech je s deseti body předposlední.

Klasický all inclusive

Podobně na tom ovšem jsou i Zlíňané, kteří nevydařený podzim dávno vytěsnili z hlav a nyní si užívají lepších podmínek k přípravě.

V Antalyi je kolem patnácti stupňů. I když hlavně dopoledne fouká silný vítr, hráči běhají pouze v kraťasech. Otužilci se chystají i do moře, které na konci ledna zrovna na koupání není. „Máme ho hned vedle hotelu, takže určitě nás dost využije i tuhle možnost regenerace,“ uvedl Simerský.

Červenkův tým našel základnu v pětihvězdičkovém hotelovém komplexu Sherwood Exclusive Lara. Moravané v rozsáhlém areálu potkávají i fotbalisty z jiných zemí. „Co jsem si všiml, je tu tým z Černé Hory a z nějaké východní země,“ vypozoroval Simerský.

O všechny hosty se personál skvěle stará. „Máme možnost si vybrat jídlo sami v místní restauraci. Klasický all inclusive,“ směje si zkušený zadák.

Že by se ale fotbalisté přejídali, nehrozí. Na talířku jsou především ryby, hovězí i kuřecí maso, taky zelenina. Jen ke kávě je povolen lehčí zákusek. Simerský je na pokoji s Fantišem. Ve volnu především odpočívají.

Na zábavu je čas a nálada hlavně na večer. „Hrajeme karty nebo na PlayStationu,“ hlásí stoper. „Je tu dost kluků, co si sem přivezli konzolu, takže se pořádají různé turnaje,“ přidává.

K týmu se v Turecku připojil i Selmir Pidro. Bosňan, který ve Zlíně hostuje z amerického St. Louis City SC, si konečně vyřídil potřebná víza a trénuje s mužstvem.