Naposledy se něco takové stalo v březnu 2020. Tehdy slávisté vedeni koučem Trpišovským padli na Slovácku. Od té doby jen samá vítězství, občas nějaká ta remíza. Celkem padesát čtyři zářezů. To je rekord.

Impozantní seriál ukončila Sparta, pro níž byly ostatně duely s hlavním rivalem v posledních letech plné smutku. Naposledy Slavii porazila v březnu 2016. Od té doby nic, celkem dvanáct střetnutí bez vítězství.

Přišlo to až v neděli večer na našlapané Letné.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík na hřišti Plovdivu.
Svědíka těší ofenziva, ale také zdvihá varovný prst. Co říká o Jurečkovi?

Zásadním mužem pro utkání, pro Slavii však pohříchu v negativním světle, se stal švédský zadák Ousou. Střední obránce neměl vskutku dobrý den. Jeho nevydařená mise začala už na začátku, kdy nahrával hlavou malou domů brankáři. Nevšiml si však, že Mandous už vybíhá pro letící míč a nasměroval ho do jeho protipohybu. Gólman naštěstí pro hosty ukázal chladnou hlavu i rychlé nohy a bylo letící do sítě lapil.

Další potíž pro mladého Seveřana přišla ve 27. minutě, kdy dostal první žlutou kartu. Srazil soka Haraslína, bylo to jasné napomenutí. S hbitým Slovákem se navíc měl ještě osudově střetnout. Ono setkání přišlo ve 41. minutě. Ousou kousek před pokutovým územím hostů Haraslína znovu srazil a bylo jasno. Sudí mu ukázal nejprve druhou žlutou kartu, posléze i červenou.

Personální potíže Slavie na klíčovém postu stopera se tak opět navýšily. Oproti původním předpokladům totiž znovu nebyl ani na lavičce po zranění vracející se reprezentant Kúdela. Od vyloučení hrála ve středu defenzivy dvojice záložník Holeš, Samek, kterého o přestávce nahradil typický krajní hráč Masopust.

Pro Slavii to však nebyla jediná rána. Domácí totiž vyloučení ztrestali vlastně dvakrát. Haraslín poslal přímý kop poté zdi, jeden z hostů ho tečoval a Mandou neměl šanci zasáhnout. Domácí vedli, navíc hráli přesilovku.

GÓL SPARTĚ právě střílí Jhon Mosquera. Prosadí se i zítra proti Zlínu? Hraje se v plzeňské Doosan Areně od 19 hodin. A lístků je stále ještě dost, přijďte povzbudit viktoriány v boji o čelo tabulky.
Nehraju fotbal jen pro peníze, chci získat trofej, tvrdí viktorián Mosquera

Pro slávisty to byl těžký úkol. Viditelně totiž nebyli ve své kůži. Během první půle měli vlastně jen dvě šance. Kuchta zblízka nepřekonal Nitu a následně špatně trefil míč Lingr. Jinak nic, mistr nebyl nebezpečný, což pokračovalo také ve druhé půli, kdy poslal trenér Trpišovský do hry velká jména. Přišli Stanciu, Krmenčík či Olayinka.

Nebylo to nic platné. Proto na Letné skončila velká série neporazitelnosti.