Vzpomenete si, kdy jste se před duelem se Zlínem trefil v lize naposledy?
Přiznám se, že si vzpomínám, ale velice matně. Myslím, že to bylo asi před pěti lety na hřišti Jablonce, kdy jsem se prosadil hlavou. Je to už pěkná řádka let. (smích)

Trefil jste se parádně. Nepřekvapilo vás to trochu?
Řeknu vám to na rovinu. Zkouším to takhle celou kariéru, ale vždycky to šlo vedle. Teď jsem se konečně trefil. Když míč zapadl do branky, byl to nádherný pocit.

Navíc gól výrazně pomohl ke třem bodům…
To je samozřejmě úplně nejlepší.

Byl to váš první gól v Příbrami, takže asi budete muset přispět do klubové kasy, že?
Toho se vůbec nebojím. Naopak určitě rád nějakou částku zaplatím. (smích)

Co byste označil za rozhodující faktor vašeho vítězství nad Zlínem? Byly to dva góly na přelomu obou poločasů?
Určitě nám to hodně pomohlo, ale hlavně jsme podali výborný týmový výkon. Znovu jsme ukázali, že máme dobrý tým, který dokáže hrát proti každému soupeři, což kluci na podzim předvedli i proti Plzni a Spartě. Říkal jsem už po minulém nepovedeném zápase v Liberci, že základem úspěchu je, abychom všichni na hřišti plnili to, co máme a pak přijdou i body, což se proti Zlínu potvrdilo. Sice jsme dostali dva hloupé góly, ale tři jsme dali a vyhráli jsme, což je nejdůležitější.

Výhry jste se dočkali po čtyřech zápasech. Oddechli jste si?
Každá výhra je důležitá a tahle obzvlášť, protože situace v tabulce je velmi vyrovnaná. Hlavně doma nesmíme ztrácet body a zároveň se musíme pokusit urvat něco ve venkovních zápasech, abychom se odtrhli od svých konkurentů, případně abychom před nadstavbovou části nasbírali co nejvíce bodů a vytvořili si tak po třiceti kolech dobrou výchozí pozici. Věřím, že nám to do dalších zápasů pomůže, je ale zapotřebí, abychom i nadále podávali podobně kvalitní výkony.

V následujícím kole vás čeká další velmi důležitý souboj na hřišti Olomouce, co od zápasu očekáváte?
Bude to velmi těžké. Navíc půjde o hodně, protože jsou za námi o pouhé čtyři body. Olomouc je nepříjemný a kvalitní soupeř, jehož hráči jsou dlouhou dobu pohromadě. Navíc v zimě tým posílil ještě Vít Beneš, ale určitě tam nepojedeme s tím, že bychom se báli. Určitě budeme chtít bodovat. Rozdáme si to spolu a uvidíme, na co to bude stačit.