Šlágr 9. ligového kola v Edenu provázely velké emoce a nervózní průběh vyvrcholil v 88. minutě. Po faulu slávisty Mojmíra Chytila na brankáře Sparty Petera Vindahla se na trávníku strhla strkanice a do potyčky se dostali kapitáni Bořil s Krejčím. Oba od sudího dostali červenou kartu, Bořil si počínal aktivněji a ještě poslal k zemi hostujícího Lukáše Haraslína. Řehák s Barankem nedovoleně vběhli na trávník, slávistický asistent navíc po vyloučení ještě lehce zatáhl za rukáv čtvrtého rozhodčího Ondřeje Pechance.

Komise ohodnotila chování Bořila a Krejčího jako tělesné napadení a podle příslušného paragrafu disciplinárního řádu mohla udělit trest ve výši až osm soutěžních utkání. 

„Disciplinární komise posoudila konflikt mezi Ladislavem Krejčím a Janem Bořilem jako tělesné napadení, na základě kterého mohla udělit trest až na osm utkání. Disciplinární komise při hodnocení přihlédla k celému průběhu konfliktu a zhodnotila, že u hráče Krejčího se jednalo primárně o držení a cloumání, zatímco u hráče Bořila se jednalo i o udeření a to i ve vztahu k hráči Haraslínovi,“ uvedl předseda disciplinárky Rudolf Baček.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta
Hodnocení sudího: Szikszay po derby slyšel jednu výtku. Bitku vyřešil správně

Krejčí přijde o středeční utkání domácího poháru na stadionu Líšně a o víkendový ligový šlágr s Plzní. Bořil rovněž zmešká zápas MOL Cupu a následné tři ligová kola.

Řehák má zákaz na dva zápasy

Trestům se nevyhnuli ani členové realizačních týmů, kteří po roztržce mezi Janem Bořilem a Ladislavem Krejčím vběhli na hřiště. Asistent trenéra Slavie Pavel Řehák dostal pokutu ve výši 40 tisíc korun a zákazem výkonu funkce na dvě soutěžní utkání.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta.
Pro někoho dobrá řežba, pro jiného ostuda. Osobnosti hodnotí šílené derby

Jeho protějšek Miroslav Baranek obdržel za narušení řádného průběhu hry pokutu ve výši 10 tisíc korun a zákaz na jeden zápas.

Slavia s verdiktem komise nesouhlasí a hodlá se odvolat. „S rozhodnutím nesouhlasíme a odvoláme se. Považujeme rozhodnutí vzhledem k podkladům předloženým komisi za neadekvátní především z toho důvodu, že dle dostupných záběrů Bořil situaci na konci utkání nevyprovokoval. Myslíme si, že pokud komise přistoupila k takovému trestu pro našeho hráče, měla ke stejnému trestu přistoupit u všech hráčů, kteří byli v konfliktu zapojeni,“ řekl ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Splavec.

Sparta v derby na Slavii remizovala 1:1 a o skóre se udržela v čele ligové tabulky.