V české fotbalové lize aktuálně nenajdete diskutovanější téma. Pardubice na čerstvě zrenovovaném stadionu přivítaly Slavii, které podlehly 0:2. Nejde však ani tak o samotný zápas, jako o dění v hledišti.

Konkrétně se řešil (a řeší) výhrůžně oplocený sektor pro hostující fanoušky. S kritikou přispěchala řada příznivců, do negativního hodnocení se pustil i Jaroslav TvrdíkSlova slávistického bosse o kleci se mu ale poměrně brzo vymstila. Řada příznivců červenobílého celku mu totiž vyčítá kroky z nedávné minulosti.

Žiletkový drát totiž býval běžnou praxí i na stadionu v Edenu. Nepříjemná překážka byla na četné žádosti slávistických ultras odstraněna až v srpnu loňského roku. „Za ta léta pro kultivaci neudělal nic, naopak sám ještě tvrdá opatření vůči fanouškům podporoval,“ zlobí se jeden z fanoušků sešívaných na twitteru.

Těžiště je hlavně na klubech

Druhým škraloupem slávistického vedení v čele s Tvrdíkem bylo pro některé z tvrdého jádra fanoušků snížení kapacity sektoru hostů pro derby proti Spartě. Z původních dvou tisíc byla snížena na polovinu. „Současné kroky Tvrdíka vnímám jako populismus nejvyšší úrovně,“ přidal se další příznivec.

Ať už byly kroky Tvrdíka v minulosti jakékoliv, jedno se mu upřít nedá – svým apelem otevřel debatu o podobě hostujících sektorů, které v české lize často nabízejí dost nedůstojné podmínky.

Obránce Slavie Aiham Ousou viděl proti Pardubicím červenou kartu
Problémy pražských S. Slavii i Spartu trápí nespolehlivost obránců

„Zcela určitě a velmi rád na Ligovém výboru otevřu diskusi nad možnou změnou licenčních podmínek pro hostující sektory, kterou je ale třeba rovněž projednat a odsouhlasit s Policií ČR. Osobně jsem už mluvil se zástupci některých klubů a s dalšími budu mluvit. Ale LFA může tuto debatu pouze moderovat, těžiště je právě na klubech a jejich ochotě tuhle věc řešit,“ nechal se ve čtvrtečním komentáři slyšet předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda.

Dle jeho slov se musí kluby vzájemně dohodnout hlavně na trestání výtržníků či vstupenkách na jméno. „Chápu, že je to nepopulární opatření, ale bez něj se nepohneme z místa,“ doplnil Svoboda.