Jaroslav Tvrdík pokračuje ve snaze o budování lepších podmínek pro fotbalové příznivce. Dalším krokem bude utkání Slavie s Plzní o první místo, které se odehraje příští týden v Edenu.

„Zápas příští sobotu může být považován za rizikový, ale za nás mohu slíbit: 1. Ploty dolů. 2. Žádné ponižující kontroly. 3. Klobás bude dostatek. 4. Uvidíte dobrý fotbal, ale body nepovezete. Těšíme se na vás, fans ze země skvělého piva,“ napsal na twitteru. 

Fotbalisté Zlína ve šlágru 21. kola FORTUNA:LIGY přivítali Spartu.
Nepřímý volný kop po kiksu Sparty? Podle nových pravidel ne. Expert se diví

Slávistický šéf tak reaguje na podzimní utkání Slavie v Plzni, kde byli hostující fanoušci v dešti zouváni z bot a po konci prvního poločasu došla drtivá část občerstvení. Tvrdík se ale pro odplatu nerozhodl, právě naopak - nařídil sundat ploty ohraničující hostující sektor, čímž vytvoří komfortnější podmínky pro fanoušky Plzně.

„Příští sobotu se potkají první a druhý tým soutěže. Půjdeme do rizika. Sektor hostů bude mít velmi podobné podmínky jako naši fanoušci. Sundáme ploty. Bude to bitva na krev, ale jen na hřišti,“ doplnil Tvrdík.

Jak se zachovají fanoušci Plzně? 

Dalším impulzem k vyvolání debaty o zlepšení podmínek pro fanoušky zřejmě bylo i utkání Slavie na nově zrekonstruovaném stadionu v Pardubicích, po němž mělo vedení i fanoušci sešívaných řadu výhrad k podobě sektoru hostů.

Bývalý reprezentant Adam Hloušek
Hloušek má obrovský problém. Ztracený fotbalista Zlína dluží peníze i cizincům

Bitva o první místo tak bude mít další příběh. Pokud fanoušci Plzně zneužijí zlepšených podmínek, dá se očekávat, že se podobná šance nebude dlouho opakovat.