„Celý tým se na zápas těší. Doufám, že navážeme na poslední zápas a v Liberci vyhrajeme,“ připomněl 22letý záložník Pavel Bucha domácí vítězství nad jiným severočeským celkem z Jablonce (3:2) před reprezentační přestávkou. Tu si viktoriáni zpestřili vysokou výhrou ve 3. kole MOL Cupu na hřišti divizního lídra Mariánských Lázní, v níž Bucha naskočil až na posledních dvacet minut.

Dnes v Liberci by bylo překvapením, kdyby chybělv základní sestavě.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v sobotu doma přivítají Mladou Boleslav
Trenér Pavel Vrba: Matějovský mi připomíná Horvátha. Je podobný typ, jen lehčí

Povedlo se vám během reprezentační přestávky dobít baterky, odpočinout si?
Měli jsme tam pohárový zápas v Mariánkách, takže jsme normálně trénovali. Chtěli jsme postoupit dál, to se povedlo a pak jsme dostali prostor i na odpočinek.

Teď jedete v lize do Liberce, jaký očekáváte zápas?
Každopádně těžký. Jejich postavení v tabulce a bodový zisk úplně neodpovídá tomu, jakou hru Liberec předvádía jaký má kádr. Takže to bude těžké utkání. Viděli jsmei jejich zápas se Slavií a víme, co nás na hřišti čeká.

Co by mělo vést k úspěchu?
Hlavně se prezentovat naší hrou, být aktivní, neustálev pohybu a tlačit se do koncovky. Musíme být nebezpeční vepředu a když se to podaří, věřím, že uspějeme.

Zdroj: Youtube

V příštích týdnech vás čeká velmi náročný program, jak v české lize, tak v obou pohárových soutěžích. Jak se na tohle díváte?
Asi každému vyhovuje, když se častěji hraje a já to mám úplně stejně. Budeme hrát každý třetí, čtvrtý den, s tím nemám problém, naopak těším se.

Brankář Staněk bude chybět

Bez brankářské jedničky Jindřicha Staňka vyrazili fotbalisté Viktorie Plzeň k ligovému zápasu do Liberce. „Kromě Jindry jsme komplet,“ potvrdil Jan Trousil, jeden z asistentů trenéra Miroslava Koubka. „Přejeme mu brzké uzdravení a věříme, že brzy bude zases námi,“ doplnil na adresu zkušeného gólmana.

Ze srazu reprezentační devatenáctky se vrátil pokopaný stoper Jan Paluska. „Ostatní budou připraveni nastoupit,“ dodal Trousil.

A varoval před kvalitou ofenzivy soupeře. „Dostávají sice dost branek, osm v posledních dvou zápasech, ale vepředu jsou hodně silní,“ upozornil na Tuptu s Frýdkem. „Zvlášť doma dokáže Liberec vyvinout velký tlak,“ uzavřel asistent Plzně.