Nejen kvůli tomu, že debutující rozhodčí Rouček na pokyn kolegy u videa kvůli postavení mimo hru za nerozhodného stavu 1:1 v nastaveném čase neuznal gól střídajícího Nedeljka Koviniće.

„Samozřejmě jsem se taky radoval, ale když jsme na střídačce viděli záznam, tak jsme zjistili, že opravdu šlo o ofsajd. Bylo to ještě dřív, než rozhodčí gól odvolal. Všichni jsme z toho byli zklamaní. Je škoda, že jsme v závěru výsledek neotočili,“ smutnil kouč ševců Pavel Vrba.

Souhlasíte, že bod je pro vás málo?
Bod asi beru, ale možná jsme v závěru utkání šli třem bodům víc naproti než soupeř. Bohužel jsme to neurvali, což nás mrzí. Doma jsme samozřejmě chtěli vyhrát, ale taky je pravda, že Liberec byl v prvních třiceti minutách silnější na míči a my jsme se nedostávali do hry. Až potom jsme trošku začali kombinovat, hrát, tím pádem se vývoj utkání začal otáčet na naši stranu. První část utkání jsme prostě nezachytili.

FORTUNA:LIGA, 4. kolo: FM Mladá Boleslav - SK Slavia Praha (0:1)
Slavia se na výhru nadřela, Sparta rozjela kanonádu. Plzeňský Šulc dal hattrick

Čím to bylo?
Špatně jsme se posouvali. Soupeř byl v dobrém postavení a my jsme u něj většinou byli pozdě. Liberec je známý tím, že se snaží o nějakou výstavbu hry. V prvním poločase jsme na to nedokázali najít účinnou zbraň. Až když jsme šli do vyššího presinku a ve větším počtu hráčů jsme ho začali atakovat, najednou byli hosté více nepřesní a utkání se vyrovnalo. Možná jsme se v úvodu Liberce více báli. Až když jsme zjistili, že to jde, tak jsme to soupeři více znepříjemnili. Hosté už nebyli tak přesní jako na začátku utkání.

Může vám remíza pomoct v dalších zápasech?
Když nepočítám Karvinou, hráli jsme doma se Spartou, na Slavii a teď s Libercem. Myslím, že jsme herně úplně nezklamali. Spíš bych řekl, že jsme možná i překvapili. S Libercem jsme ke třem bodům byli asi nejblíže. I když předchozí zápasy s favority ligy jsme odehráli slušně.

Jak se vám zamlouvalo zahrávání standardních situací nakrátko?
Je to varianta a záleží na postavení soupeře. Hráčům vždycky ukážeme, jak protivník brání a pak se snažíme něco nacvičit a něco z toho vytěžit. Proti Liberci nám to moc nevyšlo. Gól jsme dali po normálně zahraném rohu. Na druhé straně i soupeř na to musí reagovat a je s tím spojených daleko víc věcí. Třeba bychom se k nějakým hlavičkám vůbec nedostali.

Nečekané drama se v rámci 2. kola krajského přeboru odehrál v sobotu  odpoledne v Morkovicích, kde se za rozhodnutého stavu 6:0 pro nováčka z Hrachovce strhla rvačka
VIDEO: Pěsti na fotbale. Rvali se fanoušci s pořadateli. Zasahovala policie

Proč jste v tom vedru vlastně střídal jenom tři hráče?
Samozřejmě jsme uvažovali i o jiných variantách, že budeme střídat víc hráčů, ale nakonec jsme se rozhodli takto. Za mě nebyl ani důvod tolik střídat. Z trávníku šli hráči, kteří dostávali křeče. Navíc ve druhém poločase jsme byli kombinačně silnější. Nechtěli jsme rozbít to, co nám šlo.

V závěrečné čtvrthodině jste dal šanci mladíku Alexandru Bužkovi. Jak se vám při premiéře v nejvyšší soutěži líbil?
Jsou tady tři nebo čtyři mladí a zajímaví odchovanci. Práce s nimi směrem bude hodně zajímavá. Ať je to Slončík nebo Bužek, Zlínu by v budoucnu mohli hodně pomoct.

Souhlasíte, že také Vukadinović s Kovinićem hru oživili?
Určitě naši ofenzivu oživili. Jsou to tahoví a dobře technicky vybavení hráči. Teď je otázka, jestli by se tak prosazovali i kdyby hráli od začátku. Viděli jste, že i Liberec toho měl plné zuby. Jeho hráči taky dostávali křeče. V tom počasí byl zápas náročný.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …