Trpišovský přišel do Slavie v polovině sezony 2017/18 a stal se nejúspěšnějším trenérem klubu v samostatné historii. S týmem získal třikrát ligový titul a domácí pohár a velkou stopu zanechal s mužstvem i na evropské scéně. Červenobílí pod jeho vedením podruhé v historii postoupili do skupiny Ligy mistrů a třikrát došli v pohárech až do čtvrtfinále - dvakrát v Evropské lize a jednou v Evropské konferenční lize.

V aktuální ligové sezoně slávisté po nedělní remíze 1:1 v Mladé Boleslavi přišli o vedení v tabulce a po 26 kolech ztrácejí z druhého místa dva body na Spartu. Venku v nejvyšší soutěži už čtyřikrát po sobě nezvítězili a během jarní části uhráli oproti letenskému rivalovi o sedm bodů méně.

Radoslav Kováč nebyl spokojený s výkonem svých svěřenců. Nejvíce mu vadil příliš veliký respekt k soupeři
Zápas se Spartou? Jako bychom čekali na gól ve své sítí, popisuje Kováč

Navzdory současnému klopýtání vedení s Trpišovským a jeho asistenty Zdeňkem Houšteckým, Jaroslavem Köstlem a Štěpánem Kolářem prodlouží smlouvy. Realizační tým Slavie se zařadí k nejdéle působícím trenérům u jednoho klubu v historii československého fotbalu.

„Tituly, poháry, Evropa i Liga mistrů. Posledních pět a půl roku patří sportovně k jednomu z nejúspěšnějších období červenobílé historie. Společně jsme dostali Slavii z nuly na 32. místo klubového žebříčku UEFA. Schopnost trenérů dostat z hráčů to nejlepší, zlepšovat je ve všech směrech a poté jim otevírat cestu do top evropských soutěží, je v Čechách naprosto unikátní,“ uvedl předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík.

Tvrdík: Trenéři mají naši důvěru 

„Současný trenérský tým je jedním z pilířů nejen sportovní, ale také finanční výkonnosti Slavie. Mají naši plnou důvěru a získali po právu mimořádnou podporu a oblibu u našich fanoušků. Ti jsou naším velkým hnacím motorem za každé situace. Nevidíme tedy lepší příležitost než novou smlouvu s Jindrou, Houšťou, Jardou a Štěpánem podepsat právě v pátek. Pod Tribunou sever. Doufám, že lidé dorazí v hojném počtu,“ doplnil Tvrdík.

Útočník Matěj Vydra dvěma góly do sítě Jablonce zařídil vítězný obrat
Vydrův bláznivý zápas. Možná jsme takový impuls potřebovali, řekl hrdina Plzně

Výtěžek ze vstupného na otevřený trénink Slavia poskytne svému nadačnímu fondu. Nejlevnější lístek stojí 50 korun.