Místo Daniela Holzera a Roberta Hrubého nastoupili Denis Granečný a Milan Jirásek, kteří měli podíl na vítězství 2:1 a zisku prvních bodů do tabulky.

Zejména Jirásek zabodoval. Byl u první branky, druhou sám vstřelil. „Měl spoustu dobrých věcí,“ chválil Jiráska zkušený kouč slezského klubu.

„Ale i Granečný obstál. Byl taky nebezpečný, a hlavně běhal,“ pokračoval Páník.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Baník Ostrava, 22. července 2019 v Karviné. Na snímku (vlevo) Martin Fillo.
Vyloučený Fillo po derby v Karviné: Nechápu, proč do toho rozhodčí zasahoval

Ten tři body bral. „Dokázali jsme vsítit dva góly, což je pozitivní, navíc venku a v derby. Pochvalu zaslouží brankář Budinský, protože i Karviná měla šance, a on všechny pochytal,“ dodal Bohumil Páník, který povede své svěřence do další bitvy už v pátek, kdy se ve Vítkovicích představí od 18.30 hodin v předehrávce 3. kola Teplice.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Baník Ostrava, 22. července 2019 v Karviné. Na snímku (střed) brankář Baníku Viktor Budinský.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Baník opouští i druhý Šašinka

Bez bratrů Šašinků jsou momentálně v Baníku Ostrava. Po Jakubu Šašinkovi, který odešel ještě před startem ligy na hostování do Karviné, opouští slezský klub také jeho mladší bratr Ondřej. 

Fotbalistu reprezentační jednadvacítky dnes Baník uvolnil na roční hostování do Slovácka. Oba bratři sledovali pondělní dohrávku 2. ligového kola mezi Karvinou a Baníkem v civilu na hlavní tribuně. 

„Ve smlouvě máme klauzuli, že si Ondru můžeme v případě nutnosti v zimě stáhnout do Baníku zpět. Věříme, že na Slovácku nasbírá další zápasové zkušenosti v nejvyšší soutěži,“ řekl Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku.