Místo Daniela Holzera a Roberta Hrubého nastoupili Denis Granečný a Milan Jirásek, kteří měli podíl na vítězství 2:1 a zisku prvních bodů do tabulky.

Zejména Jirásek zabodoval. Byl u první branky, druhou sám vstřelil. „Měl spoustu dobrých věcí,“ chválil Jiráska zkušený kouč slezského klubu.

„Ale i Granečný obstál. Byl taky nebezpečný, a hlavně běhal,“ pokračoval Páník.

Ten tři body bral. „Dokázali jsme vsítit dva góly, což je pozitivní, navíc venku a v derby. Pochvalu zaslouží brankář Budinský, protože i Karviná měla šance, a on všechny pochytal,“ dodal Bohumil Páník, který povede své svěřence do další bitvy už v pátek, kdy se ve Vítkovicích představí od 18.30 hodin v předehrávce 3. kola Teplice.

close Utkání 2. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Baník Ostrava, 22. července 2019 v Karviné. Na snímku (střed) brankář Baníku Viktor Budinský. info Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň zoom_in

Baník opouští i druhý Šašinka

Bez bratrů Šašinků jsou momentálně v Baníku Ostrava. Po Jakubu Šašinkovi, který odešel ještě před startem ligy na hostování do Karviné, opouští slezský klub také jeho mladší bratr Ondřej. 

Fotogalerie: MFK Karviná - Baník Ostrava

Fotbalistu reprezentační jednadvacítky dnes Baník uvolnil na roční hostování do Slovácka. Oba bratři sledovali pondělní dohrávku 2. ligového kola mezi Karvinou a Baníkem v civilu na hlavní tribuně. 

„Ve smlouvě máme klauzuli, že si Ondru můžeme v případě nutnosti v zimě stáhnout do Baníku zpět. Věříme, že na Slovácku nasbírá další zápasové zkušenosti v nejvyšší soutěži,“ řekl Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku.