Ta by za normálních okolností byla proti domácím jasným favoritem zápasu, nadcházející klání však s sebou nese pro Letenské několik ale. Spartu totiž závěr roku nezastihl v dobrém rozpoložení. Aktuálně pátý tým tabulky, před nějž se v posledním odehraném kole dostal ostravský Baník, totiž už nevyhrál tři ligové zápasy v řadě.

Po zpackané oslavě výročí založení klubu a domácí bezbrankové remíze s Jabloncem přišly dvě ostudné porážky – blamáž na Slovácku a domácí porážka s Teplicemi. „Přiznám se, že už vyhlížíme konec podzimu,“ říká před závěrečným zápasem letošního roku v Příbrami trenér a sportovní ředitel v jedné osobě Zdeněk Ščasný. „Musíme se v zimní pauze zamyslet, jak dál. A potřebujeme přivést posily,“ dodal.

A právě bídného rozpoložení klubu z Letné by rádi využili Příbramští, aktuálně okupující jedenácté místo. A to i díky tříbodovému importu z minulého víkendu z Julisky. „Po porážce s Baníkem novináři tvrdili, že jsme na tom bídně. Já jim říkal, že vyhrajeme na Dukle a bude zase dobře. Tým má sílu, velkou vůli. Vítězný pokřik jsme určitě nezapomněli,“ hlásí bojovně naladění útočník Antonín Fantiš. A k zápasu se Spartou dodává: „Jako jsme si to jeli rozdat do Plzně, rozdáme si to i se Spartou!“

V hodně bojovném duchu mluví i záložník Emmanuel Antwi: „Měl bych říct, že to bude velký zápas s velkým soupeřem. Ale já musím říct, že nikdo není větší než jsme my! My jsme Příbram a společně můžeme kdykoli bojovat proti jakémukoli týmu!“ Jedním dechem ale dodává: „V sobotu to nebude jednoduché. Jestliže Sparta prohrála poslední domácí zápas s Teplicemi, tak bude chtít přijet svoji bilanci zvrátit. My na ně budeme připraveni vlítnout kdykoli během sezóny.“

Dlouhá cesta naopak čeká v posledním hracím víkendu tohoto roku fotbalisty Mladé Boleslavi. Ti se totiž představí také v sobotu v Opavě. A rádi by se rozpomenuli na první vzájemný zápas této sezony, kdy slezskému nováčkovi doma uštědřili výprask 6:1. Třikrát se v onom zápase trefil nejlepší ligový střelec Nikolaj Komličenko. Ten nebude kouči Weberovi chybět ani v zítřejším duelu ve Slezsku.

„Očekávám náročné střetnutí před bouřlivým opavským publikem, které rozhodne taktická disciplinovanost, střelecká pohotovost a v neposlední řadě odolnost v osobních soubojích,“ řekl Jozef Weber.