Jestli hosté ze severu Moravy chtěli dlouho držet remízový stav, jejich plány vzaly za své hned po třinácti minutách. To Tusjak srazil Coufala, rozhodčí nařídil penaltu a z ní Škoda otevřel skóre utkání.

Slávistický kapitán překonal svého bývalého spoluhráče do konce poločasu ještě jednou. Ve 32. minutě přeskočil všechny obránce a hlavou nedal Berkovcovi šanci - 2:0.

O vítězi bylo prakticky rozhodnuto a otázkou byla jen konečná výše skóre. Hosté totiž působili naprosto bezzubým dojmem a domácí zápas v klidu drželi ve svých rukách.

Třetí trefu obstaral Hušbauer a tribuny poté aplaudovaly také nejdražší posile v historii klubu, Balutovi, který dal krátce po svém příchodu na trávník výsledku definitivní podobu - 4:0!

Šest bodů a skóre 7:0! Slavia si upevnila vedení v tabulce, byť ještě není odehráno ani teprve druhé kompletní kolo.

Slavia - Karviná 4:0 (2:0)
Branky: 13. z penalty a 32. Škoda, 66. Hušbauer, 81. Baluta. Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Hrabovský. Bez karet. Diváků: 12 103.

Slavia: Kolář – Coufal (71. Frydrych), Ngadeu, Deli, Bořil – Zmrhal (74. Baluta), Hušbauer, Souček, Sýkora, Stoch (80. Tecl) – Škoda.

Karviná: Berkovec – Moravec, Dreksa (40. Piroch), Janečka, Letič – Kalabiška (53. Lingr), Mertelj, Suchan (72. Weber), Tusjak – Budínský, Wágner.

Slavia - Karviná, ohlasy trenérů  

Roman Nádvorník, trenér Karviné
Vstoupili jsme do zápasu špatně, ustrašne, pustili soupeře do tlaku a dostali brzo gól. Takže vše, co jsme si řekli, že se nesmí stát, se stalo. Projevila se kvalita Slavie, ve všech věcech nás přehráli. Těžko se dá něco hodnotit pozitivního. Od některých hráčů jsem čekal, že se budou chtít prosadit více. Za stavu 1:0 měl na hlavě gól Budinský a při srovnání na 1:1 by Slavia mohla třeba znervóznět. Skepsi nepropadáme, věděli jsme, že los na začátku máme smrtelný. Jako jediní jsme začali dvakrát venku, v Liberci a na Slavii. Příští týden máme doma Boleslav, se kterou se musíme poprat, abychom se uklidnili. Pak jedeme do Jablonce a doma Plzeň.

Jindřich Trpišovský, trenér Slavie
Jsme spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou. Kdybych měl najít nějaká negativa, tak v některých fázích jsme hráli pomaleji, než bych chtěl. Gólů jsme mohli dát více, spálili jsme hodně vyložených šancí a v dobrých momentech se špatně rozhodli. Ale měli jsme to od první do poslední minuty pod kontrolou, všichni se aktivně zapojovali do hry. Z naší strany to byl sebevědomý výkon. Přesto je ještě spousta věcí, které musíme zlepšit. Vyzdvihl bych také dvě věci. Atmosféru, která panovala, lidi byli skvělí a také trávníkáře, kteří připravovali hřiště. Od položení nového trávníku uběhlo asi jen deset dnů a měl jsem strach, že se to nedá připravit.