Domácí na soupeře vletěli a během prvních deseti minut podnikli několik zajímavých akcí, zejména Ostrák po pravé straně hřiště. Nejzajímavěji se ale jevila Bartošákova pobídka před vápno, kterou poslal Mikuš nad.

V 15. minutě posílal míč „do ohně“ Mikuš, Papadopulos se k němu těsně nedostal. Pak to zkoušel Ostrák, hezky se otočil, ale jeho rána postrádala razanci.

Po dvaceti minutách si zasekl míč Bartošák do středu hřiště, pálil ale pravačkou a hodně nad. Pak mu poslal zajímavý balon Twardzik, u míče byl ale dřív Mikulec a před Bartošákem jej přikryl.

První šance hostů 

Hosté se poprvé pořádně dostali k ohrožení karvinské brány až v 28. minutě, kdy z pravé strany centroval Fulnek a prodloužený balon se snažil zasáhnout Mazáň, brankář Neuman byl ale u míče včas.

Po Ostrákově přímáku se snažil o zakončení Papadopulos, v pádu ale nemířil přesně a trefil jen nohy mladoboleslavských hráčů. Na druhé straně odvracel Fulnekův nadějný pokus do vápna Ndefe.

Hosté se pak na delší čas dostali do hry, výsledkem byl v 35. minutě Zahustelův centr a hlavička Maška vedle tyče.

V 44. minutě připravil Papadopulos palebnou možnost Hercovi, ten střílel zpoza vápna hezky, ale jen doprostřed brány a tedy připraveného Mikulce.

Na konci poločasu dostal od Fulneka přízemní přihrávku Michal Škoda, ale míč se mu zamotal pod nohama. Hned v 46. minutě se pokoušel po centru Herce o zakončení Ndefe, Křapka ale balon odklidil na roh a Ndefeho k zemi. Z následného rohu nic nebylo.

Ohlasy trenérů

Juraj Jarábek (Karviná): "Vstup do zápasu jsme měli dobrý, 30 minut jsme kombinovali, měli tlak, ale nedotáhli jsme nic do gólu. Byly tam lehčí ztráty, měli jsme být důraznější a hlavně si pomoct standardkama. Nerealizovali jsme je tak, jak bychom si představovali. Boleslav pak ukázala, že fotbal hrát umí a byla nebezpečná. Skvěle se na nás připravila a bylo jasné, že to bude o jednom gólu, a ten nepadl."

Jozef Weber (Mladá Boleslav): "Remízu bych před utkáním bral, čekal nás dobře připravený a těžký soupeř, který hlavně v první půli prokazoval kvalitu a tvrdil muziku. My jsme se zlepšili až ve druhé půli, kdy jsme přidali nadstavbu a měli i šance. Hrálo se nahoru - dolů, z obou stran to bylo zajímavé a nakonec jsme spokojeni s bodem. Domácí pochvala za první poločas, my za to, jak jsme v repre pauze zapracovali na nábězích za obranu, i když to stále není ideální. Aspoň je na čem pracovat."

Pak se osmělili i hosté, ale dlouho si nemohli nic vytvořit, až v 64. minutě přišla velká šance - po centru Zahustela zkoušel zakončit Drchal, ale domácí míč odvrátili a na další centr už těsně nedosáhl Douděra. Jinak by mířil téměř do odkryté brány.

V 73. minutě zachránil Ndefe před Ikaunieksem, který už zakončoval v těžké pozici. Na druhé straně byli v brejku Ostrák s Gubou, Ostrák vpadl do vápna a zkoušel střílet sám, trefil ale Tatajeva.

Mladá Boleslav okamžitě podnikla kontr, Drchala zablokoval opět vynikající Ndefe.

Dvě velké šance 

Hosté pak měli během minuty dvě velké šance. Drchal nejprve pouštěl míč na Douděru, toho skvěle vychytal Neuman, domácí sice na chvíli balon odvrátili, ale jejich obrana nebyla vůbec zformovaná, takže další balon Boleslavi na hranici vápna převzal Drchal a mířil dělovkou těsně vedle.

Na druhé straně měl podobnou gólovku Papadopulos, ten dokonce mířil z malého vápna, ale těsně vedle tyče.

Zakončení si vyzkoušel i stoper Šindelář, pálil ale hodně nad. Když to viděl Santos, druhý stoper Karviné, vydal se na špacír k bráně soupeře i on, Ndefe mu vrátil přihrávku a Santos zakončoval hlavou, ale slabě, takže hosté míč odvrátili. Ovšem jen k Hercovi, který další střelou přinutil Mikulce sáhnout si na míč.

Po dalším obléhání mladoboleslavské svatyně pálil Ostrák, ale ne ostrými. Poslední střela patřila Budínskému, který poslal balon mimo.

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Denev – Mojžíš, Bureš. ŽK: Mazáň, Budínský (oba Ml. Boleslav). Diváci: 1950.

Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik – Mikuš (89. Janečka), Herc, Qose (80. Jursa), Bartošák (68. Guba) – Ostrák (89. Dramé) – Papadopulos. Trenér: Jarábek.

Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Fulnek (60. Douděra), Túlio, Budínský (90+2. Gabriel), Mašek (60. Drchal) – Michal Škoda (70. Ikaunieks). Trenér: Weber.