Od začátku ledna se s týmem připravuje, teprve nyní byl však jeho přesun z Nového Sadu dotažen.

Rodák ze srbského Vranje se už může plně koncentrovat pouze na fotbal. Přestože je v Karviné od úvodu přípravy, kvůli drobnému zranění zasáhl pouze do dvou zápasů – proti Mariboru a Zalaegerszegu na soustředění ve Slovinsku.

V Lazaru Djordjevićovi získal trenér Norbert Hrnčár už čtvrtého leváka. „To se vždycky hodí, navíc jde o fyzicky dobře disponovaného hráče, který může jako stoper alternovat i na levé straně obrany,“ pochvaluje si novou akvizici kouč Hrnčár.

Šestadvacetiletý srbský fotbalista se přes Makedonii dostal v roce 2013 na Slovensko, kde dva roky hájil barvy VSS Košice, za které odehrál celkem 31 mistrovských utkání. Další tři sezony působil v Podbrezové, odkud se velmi dobře zná se stoperem Jánem Krivákem. Na začátku této sezony působil doma ve Vojvodině Novi Sad.

Stejně jako u Milana Rundiče je i u Djordjeviče velká výhoda, že působil několik let na Slovensku, tudíž odpadá jazyková bariéra. „Cítím se tady jako doma. Je tady dost hráčů, které znám osobně. S Jánko Krivákem jsem hrál v Podbrezové, s Martinem Bukatou zase v Košicích. Je tady i Dávid Guba a Bojan Letič ze Žiliny, které znám. Pro Karvinou jsem se rozhodl rychle. Trenér mě chtěl, to je pro hráče vždy důležité,“ řekl ke svému příchodu Djordjevič.

Na Slovensku má podle oficiálních statistik odehráno jubilejních 100 utkání a čtyři vstřelené góly.