Karvinští začali lépe a už v 8. minutě šli do vedení, když akci po levé straně zatáhl Bartošák, a když se nikdo z hráčů pražského týmu neměl k tomu, aby proti němu vystoupil, tak zkrátka zakončil – 1:0.

Za chvíli střílel z pětadvaceti metrů Ostrák a jeho rána rozhodně měla gólové ambice. Míč skončil těsně vedle. Teprve pak se hosté osmělili a Bederka s Vaníčkem zakombinovali, ale jejich spolupráce nikam nevedla.

Na druhé straně odcentroval Ostrák, Le Giang při zákroku zboural Bederku a odražený balon poslal nad Bartošák. Klokani pak drželi míč, ale nebezpeční dlouho nebyli. Až centr Květa si málem srazil do vlastní sítě skluzem Šindelář. Po následném rohu se k centru dostal Vaníček, našel Necida, ten ale největší šanci Bohemky v první půli zazdil a hlavou přestřelil.

Slušnou šanci měl po centru Ndefeho i domácí Papadopulos, jeho hlava ale mířila jen doprostřed brány, kde byl připravený Le Giang.

Druhou půli zahájili aktivně opět domácí, Bartošák z levé strany chtěl centrovat, ale nakonec vystrašil Le Gianga, který musel u tyče vyrazit míč na roh. Po něm hlavičkoval zblízka a vedle Santos.

Důležité body

V 54. minutě napřáhl Twardzik a jeho rána jen těsně minula vinkl pražské svatyně. Pak domácí přestali hrát a Bohemka trestala. V 59. minutě si na roh Vaníčka naskočil Hůlka a nikým neatakován srovnal na 1:1.

Zanedlouho se do vápna Karviné vřitil Keita, jeho pokus zablokoval Qose a dorážka Květa zblízka skončila jen v boční síti. V 72. minutě se kopala penalta za ruku Necida, na kterou upozornil rozhodčího až VAR. Qose poslal balon nekompromisně pod břevno – 2:1.

Květova rána na druhé straně pak přiměla k zákroku Neumana, ten byl připraven. V 85. minutě se vydal na sólo Tavares, akci ale sám zbrzdil a nic z ní nebylo. To už ale nemuselo domácí tak mrzet, po restartu ligy vydolovali důležité body.

MFK Karviná – Bohemians Praha 2:1 (1:0)

Branky: 8. Bartošák, 72. z pen. Qose – 59. Hůlka. Rozhodčí: Julínek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Šindelář, Twardzik, Neuman – Keita, Hůlka, Vaníček. Bez diváků.

Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik – Herc (90+1. Haša), Qose (90+1. Dramé) – Mikuš (63. Mangabeira), Ostrák (76. Marek Hanousek), Bartošák – Papadopulos (63. Tavares). Trenér: Jarábek.

Bohemians: Le Giang – Schumacher, Ljovin (84. Nečas), Keita (65. Hronek), Krch – Vaníček, Vacek (75. Vodháněl), Bederka, Hůlka – Květ (84. Pulkrab), Necid. Trenér: Klusáček.