Zatímco Baník předvedl mizerný výkon, nejhorší v sezoně, Karviná má za sebou asi nejlepší výkon sezony a ačkoliv je stále „na padáka“, fotbalovému Slezsku kraluje, protože ze vzájemných zápasů s Baníkem a Opavou vydolovala osm bodů a její krajští rivalové ji už nedoženou.

Domácí trenér František Straka nasadil téměř na den přesně po osm měsících do hry Pavla Dreksu, který se zranil ve druhém kole na Slavii a okamžitě jej ustanovil kapitánem. Trenér Baníku Bohumil Páník znovu zkoušel hru na tři stopery.

Ve 4. minutě se po minele Filla řítil domácí Ba Loua sám na Laštůvku, ten zachránil Baník od jistého gólu.

Ačkoliv se zápas odehrával v krásné sportovní atmosféře, na hřišti se dlouho nic nedělo. Až ve 21. minutě se odhodlal ke střele Ba Loua, mířil ale nad.

Agilní Ba Loua byl blízko ke gólu ve 27. minutě, kdy mu míč přiťukl Budínský, jeho technický pokus ale skončil na horní síti.

Baník se ve 44. minutě dostal alespoň k rohu, po němž hlavičkoval J. Šašinka nepřesně a slabě. Jinak měl za sebou herně nejméně vydařený poločas jara.

Ani domácí nezářili, ale aspoň si vypracovali šance.

I druhý poločas začal pokusem Karviné. Po Lingrově hlavičce to zkoušel Ba Loua střelou k tyči, Laštůvka byl připraven.

Ve 49. minutě kopal Ba Loua roh, který baníkovci neodvrátili a Budínský jej hlavou doťukl do brány.

Pak se zase dlouho nic nedělo, až v 72. minutě pálil po zemi Ba Loua, balon prošel až na zadní tyč ke Galuškovi a ten propálil Laštůvku.

Ba Loua v 83. minutě prošel kolem Jánoše a proti jeho gólové ráně znovu zasáhl skvělý Laštůvka.

MFK Karviná – Baník Ostrava 2:0 (0:0)

Branky: 49. Budínský, 72. Galuška. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Dohnálek. ŽK: Wágner, Krivák, Berkovec – R. Hrubý, O. Šašinka. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Karviná: Berkovec – Krivák, Dreksa, Rundič, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (63. Galuška), Lingr (90. Bukata), Ba Loua (88. Suchan) – Wágner. Trenér: Straka.

B. Ostrava: Laštůvka – Procházka (75. Granečný), Stronati, Šindelář – Fillo, Jánoš, R. Hrubý, Fleišman, Kuzmanovič – Diop (69. O. Šašinka) – J. Šašinka (46. Baroš). Trenér: Páník.