Na úvodní trénink se do útrob stadionu v Karviné-Ráji začali trousit krátce před dvanáctou hodinou, a to zvesela. Na hráčích šlo poznat, že si přes svátky odpočinuli a na setkání s ostatními se těší.

Trenér týmu Norbert Hrnčár uvítal už na prvním srazu tři nové posily. Karviná v prosinci deklarovala, že potřebuje posílit hlavně v obraně. Přišli tedy obránci Timotej Záhumenský z Dunajské Stredy a Srb Lazar Djordjević z Nového Sadu.

Kromě nich pak ještě další Slovák Michal Faško, naposledy hrající v Grasshoppers Curych. „Všechny tři znám osobně i ze slovenských angažmá. Mišo Faško je hráčem do středové formace, hrával v Banské Bystrici a Ružomberku, Timo Záhumenský hrával za Slovan Bratislava a Zlaté Moravce, Lazara znám z působení v Košicích a Podbrezové. Shodou okolností jsou všichni leváci. Věřím, že nám pomohou,“ je si jist Hrnčár.

Záchranáři oživovali muže před obchodním domem v centru Havířově.
U obchodního domu lidé sledovali záchranu lidského života

Co se týká odchodů, Jiří Piroch se vrátil zpět do Plzně, skončili také Maďar Gergö Kocsis a Slovinec Aleš Mertelj, jejichž angažmá se moc nepovedlo.

Co klíčové postavy týmu? Změnilo se něco oproti prosinci, kdy se spekulovalo o zájmu ligových konkurentů o Lukáše Budínského, Filipa Panáka či Tomáše Wágnera? „Zatím nic, všichni tři jsou našimi hráči, mají platné smlouvy a pokračují. Filip je navíc po zranění, takže začne trénovat individuálně a snad se k nám brzy připojí. Lukáš Budínský i Tomáš Wágner začali dnes normálně s mužstvem,“ přiblížil Hrnčár.

Ve všech případech zůstává optimista a věří, že dokončí jarní část. „A pomohou zachránit ligu. Je to náš cíl,“ upozornil. Byl by pro Karvinou velký problém, kdyby někdo z nich odešel? „K fotbalu samozřejmě patří i transfery, ale momentálně to neřešíme, protože není důvod. Až se něco změní, tak se zařídíme,“ uzavřel kouč MFK téma dalších možných odchodů.

V areálu loděnice v Parku Boženy Němcové vyrostlo nové veřejné hřiště pro workout.
Na Lodičkách vyrostlo nové workoutové hřiště
Ilustrační foto.
MHD v Českém Těšíně: delší trasy, nové zastávky i autobusy