Ve výpravě, která nasedala do autobusu, byly nové tváře, řada hráčů se do přípravy nezapojila. Podle očekávání scházel Lukáš Budínský, který odchází do Mladé Boleslavi, útočník Tomáš Wágner zase nasedl místo do autobusu do červeného Seatu a vyrazil ještě s jedním člověkem směr Polsko. Patrně dojednat nové angažmá. Po sezoně, ve které dal třináct gólů, je o něj zájem.

Hostování skončilo Janu Suchanovi, který se vrátil do Plzně, ale podle informací Deníku se už dnes hlásil v Opavě. Odejít by z Karviné měli rovněž Timotej Záhumenský, Lazar Djordjevič, Benjamin Čolič a Bojan Letič, čímž se posílí obrana. Ve výpravě však scházeli také Martin Berkovec a Michal Faško.

Naopak do Ustroně odjel pardubický útočník Michal Petráň, třinecký bek Pavol Ilko, jeho slovenský krajan Libor Hrdlička a záložník Roman Holiš, které bude klub zkoušet.

Z hostování se do Karviné vrátili rovněž Luboš Tusjak, Tomáš Weber a Eric Ramirez.

Trenér František Straka chce dát v přípravě šanci i místním mladíkům. „Zaslouží si ji. Rádi bychom k Ondrovi Lingrovi, Martinu Pastornickému či Vojtovi Smržovi připojili další odchovance. Potenciál mají třeba Oli Putyera či Vojta Wala,“ připomněl Straka mladíky, kterým dal šanci už v závěru uplynulého ročníku.