Domácí začali nebojácně a Wágner se záhy objevil v první tutovce. Gól z toho ještě nebyl. Na druhé straně to zkoušel z úhlu tvrdou ranou Holeš, ale Berkovec byl u tyče včas.

Karvinští šli do vedení až v 9. minutě po zopakování spolupráce Galuška – Wágner. Prvně jmenovaný pronikl do vápna, našel právě Wágnera a ten umístěnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

Jablonec se z tohoto šoku vzpamatovával postupně, ale v 25. minutě srovnal, když Doležal udržel na zádech Kriváka a přiklepl balon Holešovi, který podpořil jablonecký útok a sám před Berkovcem nezaváhal.

Následně hosté převzali iniciativu. Po půlhodině hry to zkoušel z dálky Kubista, za jeho ranou kolem tyče se Berkovec jen ohlédl. Následný Jovovičův přímý kop z dobré vzdálenosti skončil vysoko nad karvinskou bránou. Ve zbytku poločasu se už hra rozkouskovala a žádný z týmů už pořádně nezahrozil.

Karvinští fotbalisté (v bílém) porazili doma Jablonec a odpoutali se z posledního místa v tabulce.

Druhé dějství začalo gólovkou Doležala, který se dostal za karvinské stopery, ale Berkovec mu jasnou šanci včasným vyběhnutím zmařil. Na opačné straně se obtočil Galuška kolem Hanouska, vystřelil, ale balon prošel podél branky do zámezí. Pak dostala hra spád. Jovovičův pokus letěl pár metrů od karvinské brány, na Kratochvílův trestňák nikdo z jabloneckých hráčů nedoskočil.

V 67. minutě střílel Ba Loua, jablonecká obrana jeho pokus zablokovala, míč vyletěl do výšky, kde ho přes strnulého Hrubého poslal do sítě Guba. Na rozdíl od jabloneckého gólmana vyhodnotil celou situaci mnohem lépe – 2:1.

Z protiútoku zachránil míč před dorážejícím Doležalem opět Berkovec. Následně hlavičkoval po trestném kopu Janečka, ale Hrubý byl připraven. Pak to zase hořelo ve vápně Karviné, Jablonečtí ale nebyli důrazní a Janečka balon odklidil do bezpečí. 

Po přihrávce Ba Louy se dostal do jasné šance Galuška, ale obrana mu jeho pokus zablokovala. Galuška pak neuspěl ani v nastavení, ale to už nemuselo domácí mrzet. Po výhře se odpoutali z poslední pozice v tabulce. Karviná tak účastníka Evropské ligy porazila v krátkém sledu podruhé. Na konci října jej po výsledku 1:0 vyřadila i z MOL Cupu.

Ohlasy trenérů

Norbert Hrnčár (Karviná): „Všem bylo jasné, že potřebujeme do konce podzimu udělat ještě nějaké body, abychom se zachytili pomyslného stébla naděje. Dnešní výhra znamená náš reálný návrat do bojů o záchranu. Jet do Plzně se ztrátou na týmy před námi, to by byla nesmírně složitá situace. V takovém nastavení v hlavách jsme šli do utkání s Jabloncem a musím říct, že jsme dokázali do zápasu vložit nejen emoce, nasazení a energii, ale také prvky z tréninkového procesu, což mě potěšilo asi nejvíc. Tímto směrem se chceme ubírat, to znamená přidávat k nasazení i fotbalovou kvalitu. Tu má na své straně Jablonec, řekl bych obrovskou, takže nás nesmírně těší, že jsme ho dokázali porazit. V první půli nás přehrával, ale to proto, že jsme se dopouštěli mnoha lehkých ztrát, takzvaných nevynucených chyb – nepřesných přihrávek, zbrklých ztrát. To nás dostávalo pod tlak. V kabině pak přišlo uklidnění, v těchto atributech jsme se zlepšili a druhá půle už byla otevřená.“

Petr Rada (Jablonec): „Tento region je pro nás nějaký zakletý. Hráli jsme tady pohár, prohráli jsme, hráli jsme ligu v Ostravě, prohráli jsme… Teď zase. Do dnešního utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme hned dva náznaky, kdy jsme ohrozili domácí branku, pak jsme ale dostali po pěkné kombinaci Karviné, ale po naší chybě, gól na 1:0, který vnesl domácím vítr do plachet. Snažili jsme se srovnat, to se časem podařilo, protože jsme dostali hru pod kontrolu, a Holeš po dobré kombinaci vyrovnal na 1:1. Byly tam i další slibné pokusy na obou stranách. Hráče jsem v přestávce upozorňoval, aby nepřestali být aktivní, což splnili. Měli jsme tam šance na vedení, hlavně Doležal, který šel sám na bránu, ale nepohlídali jsme si standardní situaci Karviné, ze kterých nám opakovaně hrozila. Pak už to byl spíš platonický tlak bez velkých příležitostí, domácí naopak chodili do brejků a Hrubý nás ještě podržel. Jsme zklamaní, měli jsme herní převahu, ale body nejsou. Množství žlutých karet? Nechápu to. Jsme nejslušnější mužstvo, a ani se mi nezdálo, že by to mělo být nějak vyhrocené, ostatně zápasy Karviná – Jablonec nejsou vyhrocené snad nikdy. Dneska měl prostě rozhodčí mariášový den, zbytečně nám vykartoval třeba Doležala.“

MFK Karviná – FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 9. Wágner, 67. Guba – 25. Holeš. Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Dresler. ŽK: Čolič, Wágner, Ba Loua, Galuška – Jovovič, Lischka, Doležal, V. Kubista, Považanec, Kratochvíl, Hovorka. Diváci: 2428.

Karviná: Berkovec – Čolič, Krivák, Janečka, Moravec – Dramé, Smrž, Lingr (54. Ba Loua) – Galuška, Wágner (79. Ramirez), Guba (84. Piroch). Trenér: Hrnčár.

Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (83. Břečka) – Kratochvíl (89. Sobol), V. Kubista, Považanec, Jovovič (79. Chramosta) – Doležal. Trenér: Rada.