„Jedním z mých cílů bylo se jednou dostat mezi prvoligové trenéry a jsem moc rád, že vedení klubu o mě projevilo zájem. Karviná je pro mě ideální adresa a moc se na spolupráci těším. Je tady výborné a profesionální zázemí, krásný stadion a fanoušci, kteří žijí s klubem. Přeji si, aby nám chodilo fandit hodně lidí,“ řekl pro klubový web Martin Hyský.

„Martin Hyský dokazuje, že je kvalitním trenérem, který umí a chce pracovat i s mladými hráči. Jsem proto rád, že zrovna u nás dostává premiérovou prvoligovou šanci. Těším se na spolupráci,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk, který byl veden v úspěšném boji o záchranu jako hlavní trenér, protože Marek Bielan nemá potřebnou licenci.

Hyský se na spolupráci s duem Bielan, Grussmann těší. „Kluci v závěru sezóny odvedli skvělou práci, mužstvo probudili a zachránili ho v lize. Realizační tým musí být početný, odborný, musí si sednout lidsky. Není to o jednotlivci, ale o souhře všech lidí,“ dodal Martin Hyský, jenž si dovedl z Vlašimi trenéra brankářů Václava Wintera a kondičáka Petra Hejného.

Martin Hyský, mistr ligy se Slavií z roku 1996, si zahrál i v Rusku za Dynamo Moskva. Působil v Liberci, AIK Stockholm, v Brně a v Bohemians. V zimě roku 2010 se s kariérou rozloučil. V trenérské funkci působil u béčka Slavie i týmu U21, s kterým v Lize mistrů porazil Dortmund, Inter Milán a Barcelonu. Poslední tři sezóny byl hlavním koučem v druholigové Vlašimi.