Příbram začala zápas aktivně a v osmé minutě si vypracovala první velmi zajímavou příležitost. Podobně jako proti Olomouci jí měly na svědomí centrující Antwi a zakončující Slepička, který se ale tentokrát neprosadil, když ho skvělým zákrokem vychytal Berkovec.

Zkušený kanonýr se navíc o pár vteřin později zranil, musel střídat a na jeho místo nastoupil Radek Voltr. Ztráta nejlepšího kanonýra však byla pro hosty citelným oslabení.

Následně převzala otěže do svých rukou Karviná. Vidět byl především Tomáš Wágner, který měl proti svému mateřskému klubu velkou motivaci. Ve vyložených pozicích ale dvakrát hlavou selhal.

Přesto se domácí vedoucího gólu dočkali. Ve 22. minutě zatáhl míč po levé straně Letić, našel ve vápně Budínského který střelou na zadní tyč překonal Švengera.

Úvodní branka posadil Karvinou na koně a těsně před koncem první půl hodiny udeřila podruhé. Opět u toho byl Letić, který našel tentokrát Wágnera, jenž na třetí pokus mířil hlavou přesně.

Radost ze snížení trvala jen sedm minut

Příbram ovšem zbraně nesložila a ještě před půlí byla blízko kontaktní brance. Kapitán Rudolf Skácel ale ve stoprocentní příležitosti z blízka přestřelil a do kabin tak Středočeši odcházeli s dvougólovým mankem.

Trenér Csaplár se na nepříznivý vývoj utkání rozhodl reagovat pomocí střídání a po změně stran vyslal na hřiště Mingazova místo Skácela. Tomu stačilo jen pár desítek vteřin, aby si našel odražený míč, překonal Berkovce a snížil.

Radost příbramským fotbalistům ovšem vydržela jen sedm minut, kdy si Letićův nástřel srazil do vlastní branky Nitrianský a bylo to znovu o dva góly.

Hosté se ale ani po třetí brance nevzdali. Naději na bodový zisk mohli Hlúpik, Fantiš a Voltr, kteří ale ve všech případech narazili na vynikajícího Berkovce. Činil se i jeho protějšek Švenger, který udržel svůj tým ve hře při možnostech Ramiréze a Wágnera.

Definitivné rozhodnutí tak přinesla 86. minuta, kdy korunoval svůj výkon Letić, jenž přihrál Moravcovi, který ranou pod břevno pečetil karvinskou výhru 4:1. Příbram tak stejně jako ze Zlína, odjela z moravské půdy s prázdnou.

MFK Karviná – 1. FK Příbram 4:1 (2:0)

Branky: 22. Budínský, 29. Wágner, 53. Nitrianský (vl.), 86. Moravec – 46. Mingazov. ŽK: 81. Wágner, 89. Mertejl – 3. Soldát, 14. Skácel, 31. Voltr. Rozhodčí: Marek – Paták, Polák.

Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Jan Moravec – Mertelj, Budínský (79. Ramírez) – Ba Loua (72. Guba), Lingr (52. Smrž), Letić – Wágner.

Příbram: Švenger – Hlúpik, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Mingazov) – Průcha, Květ, Soldát (70. Pejša), Antwi – Fantiš – Slepička (11. Voltr).