Svým způsobem „dorovnal" nejlepšího karvinského střelce Lukáše Budínského. Také má na kontě dva góly. Ovšem z úplně jiné statistiky.

Ponechme stranou úvodní los MFK, který si s mužstvem krutě zažertoval (hned v úvodních kolech Liberec, Slavia, Jablonec či Plzeň). Karvinským jednoznačně hapruje defenziva. Po porážkách 0:4 od Slavie a 3:4 od Mladé Boleslavi prohráli naposledy 1:4 v Jablonci. Do sbírky tak chybí už jen porážka 2:4 a poté se snad začne bodovat…

„Je vidět, že Karviná není v takové pohodě a že na hráčích leží deka,“ všiml si i trenér Jablonce Petr Rada. „Já jsem spokojený, že jsme se posunuli výš. To, co nás provází ve všech dosavadních zápasech, je stále neproměňování šancí. Zatím neplatí to, co na jaře, že do čeho jsme kopli, z toho byl gól. Ale jsem rád, že jsme konečně vyhráli,“ ulevilo se mu. Jablonec měl totiž do té doby na kontě jen bod.

Každopádně Karviná bude muset zapracovat jednoznačně na zkvalitnění defenzivy.

Ovšem trápí ji i Radou zmiňované proměňování šancí. To ale trápí snad každý mančaft v nejvyšší soutěži.

Karvinou sráží individuální hrubice

Právě v Jablonci nehrála Karviná v první půlhodině špatně. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka naopak dali vzpomenout na dobrý herní výkon z minulé neděle proti Mladé Boleslavi. Hráli aktivně a dostávali se do šancí. Panákův volej bravurně zneškodnil gólman Hrubý, Janečka v jasné megašanci trefil tyč. Vše vypadalo nadějně do doby, kdy dezorientovaný Kocsis poslal na vlastní bránu malou domů, kterou v pohodě převzal jablonecký Chramosta a chladnokrevně zavěsil. „Tohle nás poslalo do kolen. Už to vypadalo, že se chytáme a pak přijde hrubka jako někde v žákovské lize,“ kroutil hlavou trenér Nádvorník.

Navíc pokud Karvinští pomýšleli na nějaký obrat, pak jim veškeré naděje vzala poslední minuta první půle. Vlastně šlo už o nastavovaný čas. Karviná si opět nepohlídala standardku a znovu po ní inkasovala, úplně stejně jako v předchozích čtyřech zápasech.

„Na balonu a s balonem jsme směrem dopředu pracovali dobře. Byli jsme aktivní, snažili se, nebyli jsme zalezlí. Jenže nás zatím sráží neuvěřitelné kiksy v obranné činnosti,“ hodnotil další nezdar karvinský trenér.

Karvinští (ve světlém) inkasovali v Jablonci opět čtyři góly. To je jejich takový obvyklý průměr.

„Jsme prostě špatní, děláme hrubé individuální chyby. Máme šance nebo náznaky, ale pak nás srazí něco, jako v Jablonci u prvního gólu. V době, kdy se zápas láme. To je na tom to nejhorší,“ bědoval kapitán týmu Marek Janečka, který si vybral smůlu na celý rok dopředu. Opět si totiž dal vlastní gól, podobně jako s Mladou Boleslaví.

Snažil se zabránit přihrávce ze strany do vyložené pozice, a ve skluzu tečoval míč do vlastní sítě. „Máry Janečky je mi líto. Odběhal toho strašně moc, byl jedním z našich nejlepších hráčů, pracoval pro tým a nakonec si dá zase vlastňáka,“ nechápal trenér Nádvorník.

Sám Janečka na tom byl podobně. „To je snad zlý sen. V kariéře jsem nikdy nic podobného neviděl, natož abych to sám zažil. Ale jak se říká, na pos…ého i záchod padá,“ pomohl si trefným přirovnáním karvinský kapitán.

A co jeho šance? „Jo, ta byla obrovská. Gólman mi to vytlačil na tyč. Už předtím jsem tam měl jednu slušnou možnost, ale sklouzlo mi to. Prostě se v tom plácáme. Ale cítím, že už je načase tu smůlu protrhnout,“ burcuje Janečka směrem k nedělnímu fotbalovému svátku, kdy do Karviné přijede mistr z Plzně.