Ocenění získali jak trenér týmu František Straka, tak útočník Tomáš Wágner, nejlepší střelec Karviné s jedenácti góly.

Navíc vůbec poprvé v krátké historii těchto doprovodných projektů se stalo, že z jednoho klubu jsou hned tři vítězové ligových anket, neboť kromě Straky a Wágnera se stal vítězem dubnového statistického ukazatele Přihraj: Král asistencí i karvinský Adriel Ba Loua. Psali jsme ZDE.

Čtyři zápasy, tři výhry, skalp Sparty či Liberce. Zachraňující se Karviné se v dubnu dařilo, když smolně nestačila jen na Olomouc, jinak by vyhrála v dubnu všechny zápasy. Ocenění pro hráče a trenéra měsíce dubna tak zcela zaslouženě míří do Slezska.

Devětadvacetiletý útočník Tomáš Wágner se v dubnu slušně rozstřílel. Ve čtyřech zápasech odehrál plný počet minut a střelecky se prosadil hned třikrát – jednou do sítě Zlína a dvakrát proti svému oblébenému soupeři ze Sparty. Právě na pražské Letné Karviná překvapila, když vyhrála 3:1 a Wágner byl fanoušky zvolen nejlepším hráčem Slezanů v utkání.

Karvinský kapitán se i díky těmto trefám poprvé v kariéře přehoupl přes hranici 10 gólů ve FORTUNA:LIZE. Dosud dal nejvíce branek v lize v dresu Mladé Boleslavi, a to právě deset v ročníku 2014/15. V tom probíhajícím je celkově pátým nejlepším střelcem celé ligy.

Trenér měsíce se nemohl stát nikdo jiný než František Straka. Po šesti letech strávených v zahraničí o sobě v českém fotbalovém prostředí dává svými výsledky a zaujetím pro fotbal zase pořádně vědět. Od jeho nástupu Karviná sehrála šest zápasů, z nichž čtyři vyhrála a dvakrát padla. I díky tomu stále bojuje o to, aby se úplně vyhnula baráži o FORTUNA:LIGU.

Straka svůj tým v dubnu dovedl ke třem výhrám. Karvinští porazili Zlín, Liberec a Spartu, tedy dva týmy ze skupiny o titul. Když půjdeme ještě dál, porazila Karviná i Ostravu, dalšího účastníka elitní šestky. Stala se tím králem Slezska, neboť v konfrontaci s Opavou a Baníkem nejlépe zvládla všechna derby (8 bodů, zatímco Opava a Baník po čtyřech). Aktuálně vykazuje Karviná druhou nejlepší formu celé ligy (po Plzni), z posledních pěti zápasů čtyř vyhrála.