Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický s novým trenérem Brianem Priskem.Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický s novým trenérem Brianem Priskem.Zdroj: AC Sparta Praha„Brian byl jako trenér formován systémem Midtjyllandu, který má za cíl vyhrávat, rozvíjet hráče a dávat příležitost mladým talentům. To jsou stejné cíle, jaké máme i my ve Spartě. S tímto způsobem práce dokázal vyhrát titul v dánské lize a následně postoupit přes kvalifikaci do skupinové fáze Ligy mistrů. Má také zkušenosti z Evropské ligy, kam se dokázal probojovat též přes kvalifikační předkola s Antverpami. Věříme, že ve Spartě naváže na svou dosavadní trenérskou práci,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Tomáš Rosický přihlíží zápasu Sparty
Co je se Spartou? Hlavně jsem nesehnal dlouhodobého trenéra, míní Rosický

Pětačtyřicetiletý Priske má za sebou angažmá jako asistent v Midtjyllandu, pak jako asistent v FC Kodaň a od roku 2019 byl v prvně jmenovaným klubu hlavním koučem.

Nepovedené angažmá Stramaccioniho

„Jsem šťastný, že mohu být součástí této skvělé sparťanské rodiny. Je tady hodně dobrých hráčů. A bylo to tak i v historii. Těším se na spolupráci s realizačním týmem a samozřejmě hráči. Vedli jsme opravdu zajímavé debaty s vedením klubu, s Tomášem Rosickým i s majitelem. Už se nemůžu dočkat, až začnu trénovat,“ řekl po svém příchodu na Letnou.

„Miluju práci s mladými hráči a s hráči z akademie. To je také jedna z důležitých věcí ve fotbale. Sparta má dobrou kulturu, je to klub s bohatou historii. Má za sebou velké výsledky, ale také dokázala vychovat spoustu hráčů. O tom jsme s Tomášem Rosickým také mluvili. Akademie je opravdu důležitá a myslím, že to je v tomto klubu také klíčový faktor. Jsme schopni poslat mladé hráče na hřiště, aby přinesli dobré výsledky,“ těší se trenér na práci.

 Andrea Stramaccioni.
Nesplnili požadavky. Od posledního titulu se ve Spartě vystřídala řada trenérů

Sparty se zahraniční trenér ujímá po šesti letech, kdy na Letnou přišel Ital Andrea Stramaccioni. Tehdy to dopadlo fiaskem. Všichni fanoušci doufají, že tentokrát to bude zcela opačný případ.