Pro Davida Hovorku je to sportovní tragédie. V jeho sedmadvaceti letech je to už potřetí, co se musí potýkat se zraněním obdobného charakteru. Všichni přitom doufali, že diagnóza tentokrát nebude tak neúprosná, ale bohužel jejich přání zůstala nevyslyšena. Stopera čeká další operace.

A Jindřicha Trpišovského přemýšlení o tom, jak vyřeší situaci na této pozici, kde mu momentálně zůstali jen Ondřej Kúdela, David Zima a zimní posila z Liberce Taras Kačaraba. Slavii přitom na jaře kromě ligových utkání čekají i boje v domácím poháru a především minimálně dvojzápas Evropské ligy, v němž se představí proti anglickému Leicesteru.

Tři stopeři na takovou porci utkání nejsou příliš komfortní počet, zvláště když stále všude číhá hrozba nákazy koronavirem. Slávisté však už možná mají řešení.

Původně se zdálo, že by mohli hádanku rozluštit vlastně z vlastních zdrojů. Slavia si mohla z libereckého hostování stáhnout Mohameda Tijaniho, jenže i on bohužel musí na operaci s kolenem.

V zákulisí se teď ale mluví o jiném fotbalistovi, který by se mohl (opět) profesně stěhovat do Prahy. Je jím mladý talentovaný a téměř dvoumetrový Maksym Talovierov z Českých Budějovic. Odchovanec konkurenční Sparty si v tomto ročníku říká o velkou pozornost, když je nejen nedílnou součástí sestavy Jihočechů, ale z defenzivní pozice se dokázal už i prosadit mezi střelci.

Návrat bývalé opory?

Pro slávistické fanoušky by byl zajímavou variantou jistě i návrat nedávné opory. Simon Deli totiž v belgických Bruggách herním vytížením nepřekypuje, a tak by mohly být obě strany rády za přesun zpět do Vršovic.

Ještě jedno jméno teď ale rezonuje mezi slávistickými fanoušky. Nejde tentokrát o obránce, ale o gólmana. Neotřesitelná jednička Ondřej Kolář si svými výkony říká už delší dobu o zahraniční angažmá a Pražané tak brzy možná budou muset shánět náhradu.

Na přetřes přišlo velmi zajímavé jméno, které opěvují dokonce ve slavné Bundeslize. Jde o brankáře Leverkusenu Lukáše Hrádeckého, finského reprezentanta se slovenskými kořeny, který si během podzimu zahrál proti Slavii v základní skupině Evropské ligy. A jak sám uvedl v rozhovoru pro magazín Žongl, angažmá ve Slavii by si představit dokázal.

V probíhajícím ročníku Bundesligy má navíc skvělé statistiky. Už pětkrát vynuloval hráče soupeře a na kontě má jen osmnáct inkasovaných branek, což je druhý nejnižší počet z brankářů, kteří odehráli osmnáct zápasů.

Tak uvidíme, kdo bude za pár měsíců hájit slávistickou branku. Stoperská otázka je však momentálně pro Slavii ožehavější.