Hráči obou týmu se museli vypořádat s velkým mrazem, který však na úrovni utkání nic neubral. „Podmínky nebyly jednoduché a jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Jinak se jednalo o velmi zajímavé a svižné utkání. Z naší strany byla k vidění spousta hezkých akcí,“ konstatoval trenér Josef Csaplár.

Úvod utkání ale jeho svěřencům příliš nevyšel, když ve 26. minutě je zmrazil vedoucí brankou Hlavatý, fotbalista, který v Příbrami prošel mládežnickými kategoriemi a byl členem úspěšné generace dorostenců, kteří se probojovali do čtvrtfinále Youth League. „Samozřejmě jsme se nevyvarovali určitých problémů,“ narážel na inkasovanou branku Csaplár.

Od té doby ale Příbram na hřišti kralovala. Už za čtyři minuty dostal Keita přihrávku mezi obránce a srovnal, čímž rozjel své velké představení.

Další důležité momenty se děly až po přestávce. V 50. minutě se prvoligový účastník dostal do zaslouženého vedení, když si sokolovští vstřelili vlastní branku. „Poté jsme měli několik zajímavých příležitostí, kterými jsme mohli náš náskok zvýraznit,“ poznamenal příbramský stratég.

Ale povedlo se to znovu až Keitovi, kterému na zlatém podnose připravil v 74. minutě třetí branku Antwi. Následně Květ orazítkoval jen břevno, ale chuť si spravil v samotném závěru, když vybídl ke skórování opět Ibrahima Keitu a francouzský útočník završil třetí gólem nejen své galapředstavení, ale zároveň i skóre. „Naposledy dal hattrick Rosťa Jandera, teď Ibrahim Keita, je to hezké,“ pochvaluje si střeleckou formu svých ofenzivních hráčů Csaplár, který prozradil i další plán, jenž jeho mužstvo čeká. „V pondělí máme dva tréninky, v úterý nás čeká další utkání proti Dukle Praha a ve středu trénujeme opět dvoufázově,“ dodal.

Úterní přípravný zápas s Duklou Praha odehrají příbramští fotbalisté na umělém trávníku v nedalekém Berouně. Výkop zápasu je ve 14 hodin.

1. FK Příbram - Sokolov 4:1 (1:1)

Branky: 36., 74., 90. Keita, 50. vlastní – 26. Hlavatý.
1. FK Příbram: Kočí – Antwi, Tregler, Kodr, Nový – Fantiš, Průcha (56. Kilián), Jablonský, Květ, Nitrianský (46. Soldát) – Keita.