"Bylo to zcela jednoznačné, zasloužené a důležité vítězství. Orámovaly ho branky na začátku a těsně před koncem utkání," komentoval trenér vítězů Luděk Klusáček.

A měl pravdu. Na domácího brankáře Le Gianga nešla během zápasu jediná střela, naopak na druhé straně bylo neustále horko a jen díky smůle či nemohoucnosti v koncovce neskončilo skóre rozdílem třídy.

"Bohužel jenom naše neefektivita nám zabránila rozhodnout zápas dřív a eventuálně skóre navýšit a zvednout si sebevědomí. Jinak kluci hráli velmi spolehlivě zezadu," chválil Klusáček své svěřence.

Na straně Karviné pochopitelně nebyly žádné důvody ke spokojenosti. Hosté působili ve Vršovicích jen v roli sparingpartnera.

Můj dům, můj hrad

"Zápas se mi nehodnotí lehce, protože byl pro nás zklamáním. Připravovali jsme se poctivě, ale celý herní plán nám padl ve druhé minutě po nedůrazném odkopu a nepokrytí hráče. Výkon celého týmu je pro mě zklamáním. Musíme s tím jednoduše něco udělat a co nejrychleji se oklepat," přiznal trenér Karviné Juraj Jarábek.

Klokani tak aktuálně okupují dvanáctou příčku tabulky. Na kontě mají 28 bodů a jsou důkazem pořekadla "Můj dům, můj hrad". V Ďolíčku jich totiž vybojovali 22 a v domácí bilanci patří k nejlepším. Lepší je pouze kvarteto Slavia, Liberec, Plzeň a Sparta. Naopak ale šest bodů ze hřiště soupeřů není dobrou vizitkou a horší je v tomto ohledu jen trio Mladá Boleslav, Opava a Příbram.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 3. Schumacher, 88. Bartek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vaňkát - Adam (video). ŽK: Květ - Tavares, Santos, Herc.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Květ (89. Jindřišek), Hronek, Ljovin, Schumacher (83. Keita) - Necid (83. Vaníček), Puškáč (68. Bartek). Trenér: Klusáček.

Karviná: Bolek - Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň (60. Čmelík) - Mangabeira (60. Sinjavskij), Smrž - Tavares (60. Haša), Herc, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Jarábek.