S rasismem se na fotbalových stadionech bojuje u nás i v zahraničí už několik dlouhých let. Sobotní dění na stadionech v Praze a především pak v Mladé Boleslavi potvrdilo, že hlupáci stále z hledišť nezmizeli. „Fanoušci“ Pardubic podle jabloneckého stopera Heidenreicha rasisticky uráželi jeho spoluhráče Akpudjeho, hradečtí přívrženci zase podle svědectví teplického záložníka Kučery a dalších členů týmu sklářů podobně nechutně útočili na podzimní hvězdičku Gninga.

Abdallah Gning
Hradečtí fanoušci rasisticky uráželi teplického Gninga: Negře! Běž jíst banány

Vždy se jednalo o několik jednotlivců, jejich nesmyslné výkřiky vynikaly v téměř liduprázdných hledištích, Východočeši totiž hrají v pražském, respektive mladoboleslavském azylu. Je více než jasné, že se nikdy nejedná o akci celého kotle daného klubu, to jen několik „bezmozků“ kazí poctivé snažení ostatních hnát svůj tým za vítězstvím. A čím prázdnější tribuny jsou, tím víc jejich kreténismus vyniká.

Je ale zarážející, že v organizované skupině fans se nenajde nikdo, kdo by omezencům nakopal zadek. Nebo na rasistické chování upozornil pořadatele a pak ten pak sudího, který má právo střetnutí přerušit a i dokonce ukončit, pokud tlupa negramotů ve svém chování dál pokračuje.

Trenér Antonín Marčaník starší. Hráč Antonín Marčaník mladší.
Na závěr derby přišla kopačka do hlavy fanouška. Je to prasárna, zní ze svazu

Před necelým rokem k ukončení duelu došlo ve třetí německé bundeslize; střetnutí mezi Duisburgem a Osnabrückem sudí odpískal poté, co se jeden z hostujících hráčů tmavé pleti stal obětí verbálního rasistického útoku. Tohle je cesta!

Jednotlivce identifikovat, ať si pak platí tučné pokuty, ať je stižen doživotním zákazem vstupu na tribuny sportovních stadionů. V dnešní době, kdy se dá v hledišti monitorovat chování každého návštěvníka, je nepochopitelné, že zmiňovaní diváci po skončení sobotních zápasů beztrestně usínali v pohodlí svých domovů.