Zapalač si zranění přivodil v zápase na Slovácku. „Ve čtyřicáté minutě mi zajel Zajíc na koleno. Chtěl jsem se ještě rozhýbat, ale nešlo to,“ vracel se opavský záložník k zákroku, který ho vyřadil ze hry. „Přitom nešlo o nic těžkého, sám jsem jich rozdal daleko těžších,“ dodal. Hned ve středu absolvoval vyšetření u lékaře.

„Bohužel prognózy nejsou dobré. Doktor mi dal injekci a řekl, že mám přetržené vazy v koleni a sezona pro mě skončila,“ hlesl smutně. Hrabina bude pro změnu absentovat kvůli žlutým kartám. Mimo jsou také Stáňa, Manzia, Šrom a Rychlý. S poraněným kotníkem laboruje zkušený záložník Zavadil.

„V závěru soutěže nás postihly komplikace, takový dokáže být někdy fotbal,“ posteskl si generální manažer SFC Opava Alois Grussmann.

„Musíme to zvládnout s hráči, které máme k dispozici. Věřím, že se nám to povede,“ je optimistou.

Slovácko - SFC Opava.

Opavští spoléhají na podporu fanoušků. „Doma jsme silní. Fanoušci jsou naším dvanáctým, ne-li třináctým hráčem. Potřebujeme jejich pomoc,“ burcuje Alois Grussmann.

Skupina o záchranu se úterními výsledky zamotala. „Abych pravdu řekl, čekal jsem, že Příbram uhraje remízu. Nemá vůbec špatný tým. Ve výborné formě se nachází Matoušek. My se musíme ale dívat hlavně sami na sebe,“ konstatoval opavský manažer.

V minulosti se několikrát stalo, že manažer šel v klíčových zápasech na lavičku. „Hráčům jsem svoje řekl. Jejich přístup se mi vůbec na Slovácku nelíbil. Ale na lavičku nepůjdu. Svému týmu věřím,“ zakončil Alois Grussmann. Sobotní duel o všechno má výkop v 17 hodin.