Nečekané konec kariéry oznámil zkušený záložník v krátkém minutovém videu na oficiálním Twitteru Sparty. "Chtěl bych oznámit, že finále poháru na Slovácku bude můj poslední zápas profesionální kariéry," řekl bývalý reprezentant. 

Pavel Vrba ve Spartě po 15 měsících skončil.
Prohra v Plzni byla poslední kapkou. Vrba už není trenérem Sparty

"Slušelo by se tímto poděkovat jednak klubu a lidem v něm za ty roky, které jsem tu měl možnost strávit, fanouškům za jejich podporu a za to, že díky nim se vztah ke klubu za ty roky roky neustále prohluboval, a v neposlední řadě samozřejmě i rodině. Jsem všem vděčný za to, že jsem ty roky ve Spartě mohl strávit a vážím si toho," dodal.

Chce se věnovat rodině

Nejdříve o svém úmyslu ukončit kariéru řekl rodině. "Moji nejbližší už o tomhle rozhodnutí nějakou dobu vědí. Stejně tak to tušili i někteří spoluhráči. V minulých dnech jsem to oznámil i vedení klubu, kabině a realizačnímu týmu," prozradil otec synů Samuela a Matea na webu letenského klubu. "Můj plán je teď věnovat se rodině. Hodně se mnou cestovala, přizpůsobila se mé kariéře, byl jsem taky často pryč z domova. Teď chci být u výchovy kluků a prožít s nejbližšími spoustu zážitků."

Kreativní záložník působil ve Spartě od roku 2013 s výjimkou let 2017 a 2018, kdy hrál v zahraničí. Nejprve přestoupil za 234 milionů korun do čínského klubu Che-nan Ťien-jie. Pak zamířil na hostování do amerického klubu Philadelphia Union. "Na Letné jsem toho zažil opravdu hodně, odehráli jsme tady nezapomenutelné zápasy. Cítím se tady opravdu dobře a některé zážitky ve mně zůstanou celý život."

Slávistický odchovanec vyhrál dva ligové tituly s Libercem a se Spartou a dvakrát slavil zisk českého poháru. Je i vítězem Superpoháru. Rozloučit by se chtěl s trofejí nad hlavou, tedy triumfem v posledním utkání své kariéry ve finále tuzemského poháru.

Pavel Vrba.
Letná v plamenech, klauni… Ze Sparty si utahují fanoušci i legendy

"Vím, že chci z fotbalu úplně odejít na nějakou dobu. I kvůli tomu, abych zjistil, jestli fotbal je to, čím chci trávit další část života, nebo to stačilo za ty roky. Přece jen je to velká část života, kterou jsem fotbalem strávil. Strašně mě to baví a jsem šťastný, že jsem fotbalem mohl tolik let z různých důvodů strávit. Ale pořád je to jen fotbal, jsou i důležitější věci v životě. Pro vývoj člověka je důležité zkusit i jiné věci a vidět je z jiného pohledu. Až budoucnost sama ukáže, jestli bych chtěl do fotbalu zasahovat dál v jiné pozici," vysvětlil Dočkal.