„Miroslav Koubek prodělal těžší průběh nemoci. Po fyzické stránce se necítí zcela fit a do konce sezony mu v souladu s doporučením ošetřujícího lékaře dopřejeme klidový režim,“ uvedl sportovní ředitel východočeského celku Jiří Sabou. „Dohodli jsme se, že bude lepší, když se dá zdravotně úplně do pořádku a dočasně si odpočine od stresových situací, ke kterým během zápasů dochází.“

FORTUNA:LIGA - 28. kolo: FK Pardubice - FC Hradec Králové, sobota 16 hodin.
Hejkal o Kováčovi: Je pracovitý, jde si svou cestou. Pardubice jsou s ním svěží

Hradec je dvě kola před koncem základní části sedmý, což by znamenalo účast v prostřední nadstavbové skupině o umístění. Na šestou Olomouc, která uzavírá skupinu o titul, ztrácí tři body. "Votroci" ve svém mladoboleslavském azylu, kde hrají po dobu výstavby nového stadionu, přivítají ve středu devátý Liberec. Základní část uzavřou v neděli na hřišti vedoucí Slavie.

Sehraný tým 

„Zbytek našeho realizačního týmu je více než dostatečně zkušený a za dobu, kdy pod trenérem Koubkem působil, také sehraný. Funkci hlavního trenéra převezme Stanislav Hejkal, jenž s trenérem Koubkem strávil nejvíce času. Nepochybuji o tom, že konec soutěžního ročníku zvládne,“ prohlásil Sabou.

Jakub Považanec z této jablonecké šance v 5. minutě branku Martina Janáčka překopl (atakuje ho Ondřej Čoudek). Fotbalisté Dynama v I. lize rozdrtili doma Jablonec 5:1
Nechutné scény na fotbale. Ochranka kopala do fanouška, na řadě je disciplinárka

Koubek v červnu 2021 nahradil na lavičce Hradce Zdenka Frťalu, který v klubu po postupu z druhé ligy skončil z rodinných důvodů. K trénování se tehdy vrátil po více než čtyřech letech. V premiérově sezoně Východočechy jakožto nováčka soutěže překvapivě dovedl do skupiny o titul a obsadil s nimi šesté místo.

V roce 2015 získal Koubek mistrovský titul s Plzní. Bývalý brankář koučoval také Slavii, Mladou Boleslav, Ostravu, Kladno, nebo Bohemias 1905. Působil i v roli asistenta u české reprezentace.