Fanoušci fotbalového Baníku Ostrava po podzimní části intenzivně řeší pozici trenéra Bohumila Páníka. Jedna skupina volá po jeho odvolání, druhá s tím nesouhlasí. „Děkujeme za vše, co jste pro Baník udělal, ale už mu nemáte co dát. Odejděte,“ hlásí nespokojený tábor, podle kterého má současné mužstvo na víc. A to jak výsledkově, tak herně.

Nový kouč Viktorie Adian Guľa.
Potvrzeno! Kouče Vrbu střídá u fotbalistů Plzně Adrián Guľa

Že přezimuje Baník na 7. místě, čtyři body za třetím Jabloncem, je podle kritiků Páníka málo. Na jím praktikovaný fotbal, postavený na nákopech dopředu, se prý nedá dívat.

Jsou však i zastánci konzervativního kouče Baníku a nespokojených fanoušků se ptají: „A co byste chtěli? Bojovat se Slavií o titul? Hrát jako ona? Buďte soudní,“ kroutí hlavou. „Nezapomeňte, že klub nedávno zázračně zachránil,“ dodávají. Ani 23 inkasovaných branek – a tím pádem třetí nejlepší obrana po Slavii a Plzni – naštvané příznivce neobměkčí.

Špatný vztah s Barošem 

Páníkovi rozhodně nehraje do karet fakt, že není zadobře s legendou a miláčkem fanoušků Milanem Barošem. Je veřejné tajemství, že jejich profesní vztah je na bodě mrazu.

Šéfové slezského klubu se ke konci Páníka nechtějí vyjadřovat. Jde prý o palčivé téma. Mlčí. Podle informací Deníku však o vyhazovu uvažují a jednají s trenéry napříč republikou. Jejich současným hlavním kandidátem na Páníkův post je padesátiletý Martin Hašek, který vedl naposledy celek Bohemians.

Kromě změn v realizačním týmu jsou na pořadu dne také ty, které se týkají kádru. Jak Deník zjistil, hotový má být příchod záložníka Romana Potočného z Liberce. Osmadvacetiletý rodák z Roudnice nad Labem působí v severočeském klubu od roku 2017. V ligové kariéře sehrál celkem 140 zápasů s bilancí 30 gólů a 15 asistencí.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 15. prosince 2019 v Praze. Zleva Milan Škoda ze Slavie a Lukáš Havel z Českých Budějovic.
Hráči Slavie bavili sebe i diváky. S podzimem se loučili čtyřmi góly

V kuloárech se už delší dobu šušká o příchodu šestadvacetiletého stopera Jaroslava Svozila z Opavy. Samotný hráč se netají přáním do Ostravy odejít.  Opava má o ceně za svou oporu jasno. Kromě toho požaduje hráčskou náhradu. Hovoří se o Šindelářovi s Helešicem. Ti by měli přijít na hostování s opcí.

„Baník dostal od Opavy návrh podmínek, za kterých je ochotna hráče pustit,“ sdělil Deníku zdroj obeznámený se situací. Během dnešního dne ale k dohodě nedošlo.