Dnes vstoupí fotbalisté Viktorie Plzeň do jarní části FORTUNA:LIGY zápasem v Mladé Boleslavi, příští čtvrtek doma přivítají v utkání vyřazovací části Evropské ligy Dinamo Záhřeb a hned v neděli doma ve šlágru jara změří síly ve šlágru jara s vedoucí Slavií Praha. A pak přijde ve čtvrtek odveta Evropské ligy v Záhřebu.

„Víme, že sezona nebude vůbec jednoduchá. Navíc už začátek je pro nás velmi těžký. Věřím ale, že se ukáže, že jsme dobře připraveni a že než začne za tři týdny reprezentační pauza, budeme se startem spokojeni,“ přeje si trenér Viktorie Pavel Vrba.

A co plzeňský kouč očekává od dnešního zahajovacího zápasu v Mladé Boleslavi? „Především dobrý fotbal. Takový, aby se lidi bavili. Z naší strany pak uděláme všechno pro to, abychom od prvního jarního kola honili Slavii. Doufám, že se nám to podaří, i když víme, že to bude strašně těžké,“ uvědomuje si Pavel Vrba.

Těžký bude už dnešní zápas v Mladé Boleslavi. Středočeši do něj půjdou s velikou motivací – Viktorii mají totiž co oplácet – na podzim odjeli z Doosan Areny s výpraskem 1:6. Mladá Boleslav se připravovala v domácích podmínkách a herní soustředění absolvovala na Maltě. Stejně Viktoria přes zimu posílila. Od začátku absolvoval přípravu plzeňský stoper Tomáš Hájek. V přípravě vypadal velmi dobře a má šanci hrát. Škoda, že nemůže nastoupit v utkání proti Plzni,“ litoval trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber.

K Hájkovi se tento týden přidal další hráč Viktorie, záložník Pavel Bucha, který stejně jako Hájek bude v Mladé Boleslavi na jaře hostovat. Ani on nemůže kvůli dohodě klubů do utkání nastoupit. A jak hodnotí trenér Weber změny mladoboleslavského kádru? „Za největší zimní posilu můžeme považovat udržení kanonýra Komličenka,“ říká.

Hostování třiadvacetiletého ruského útočníka FK Krasnodar, o kterého se zajímalo několik klubů, se v zimě změnilo přestup. Komličenko je s 18 góly nejlepším střelcem FORTUNA:LIGY.

Podle trenéra Webera čeká jeho tým v sobotu těžká zkouška. „Plzeň dobře posílila, má konsolidované a kvalitní mužstvo,“ připomíná Weber. Posilovala i Viktoria. Přišli ofenzivní hráči Pačinda, Beauguel, Kayamba a z hostování v Trnavě se vrátil Bakoš. „Je pravděpodobné, že některá z posil nastoupí od začátku. Věřím, že nás přesvědčí o tom, že bylo správné přivést je do Plzně,“ říká trenér Pavel Vrba. Sobotní utkání v Mladé Boleslavi začíná v 15.00 hodin.