Peter Vindahl, nová brankářská posila Sparty.Peter Vindahl, nová brankářská posila Sparty.Zdroj: AC Sparta Praha„Matěj Kovář společně se svojí agenturou a Manchesterem United nadále zvažují, jak bude pokračovat jeho kariéra. My jsme si přáli, aby to bylo ve Spartě, ale v tento moment už nemůžeme nadále čekat, blíží se vrchol našeho léta v podobě kvalifikace Ligy mistrů. Jak jsem řekl už v průběhu soustředění v Rakousku, pokud teď nemůžeme přivést Matěje, musíme na to reagovat,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Peter má zkušenosti ze zahraničních lig i evropských pohárových zápasů. Je to brankář, který má fyzické parametry i schopnosti, které si u tohoto postu představujeme. Jeho výkony ve druhé bundeslize jsme v minulé sezoně pravidelně sledovali,“ dodal. 

Srdjan Plavšič (vlevo).
Poslední možná posila Baníku padla. Plavšič by měl zamířit ze Slavie do Polska

Vindahl přestoupil z Dánska do Alkmaaru před dvěma lety a dařilo se mu. Rok strávil na hostování v německém Norimberku, zachytal si i v přípravném zápase proti Spartě.

"Sparta je velký klub, největší v Česku a je to pro mě velký den. Je mi ctí tu být. Těším se a věřím, že dosáhneme velkých věcí," říká pětadvacetiletý dánský reprezentant.