Potvrdili jste roli favorita a porazili jste Slovácko 2:0. Jak dlouho byl v nohách čtvrteční těžký zápas s Kyjevem?
Těžko říct. Ale asi to každej cítil jinak a myslím si, že na nás v druhé půli bylo vidět, že toho máme plný zuby. Jsem hrozně rád, jak jsme dneska k zápasu přistoupili a jak dobře jsme ho zvládli.

Povzbudil vás před dnešním utkáním dobrý výsledek ze zápasu s Kyjevem?
Určitě povzbudil. Pro nás to byla obrovská škola, protože kdo ten zápas viděl, tak ten začátek byl neskutečně rychlej a chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli. Pak jsme se tempu přizpůsobili a dokázali nepříznivé skóre ještě zvrátit v nerozhodný výsledek. I dneska jsme hráli rychleji a myslím si, že jsme podali dobrej výkon.

Zdálo se, že přepnutí na ligový fotbal vám nedělalo žádný problém.
Je to pravda. Fotbal je jen jeden, akorát proti nám vždycky hraje jinej soupeř a záleží jen na nás, jak se s tím dokážeme vyrovnat. Dneska jsme se s tím vyrovnali dobře.

Vidíte to tak, že bylo prakticky už rozhodnuto po pětačtyřiceti minutách, kdy jste vedli 2:0?
To bych tak neřekl. Nevěděli jsme, s čím Slovácko do druhé půle půjde a navíc mělo před sebou ještě dost času. Ale myslím si, že jsme si s tím poradili dobře a soupeře jsme kromě té tyčky v závěru k ničemu nepustili.

Vy jste v první půli zařídil jabloneckou výhru, když jste jeden gól dal a na druhý přihrál. Můžete ty rozhodující momenty popsat?
Při těch brankách jsme to dvakrát vykombinovali na lajně. Poprvé jsem našel centrem Jovoviče a on to krásně zakončil hlavou. A při druhém gólu mi to tam dal Povy (Považanec) nádherně před prázdnou bránu.

Bylo vidět, že jste se ve druhém poločase snažili hru kontrolovat.
Tak nějak to bylo. Snažili jsme se být často na balonu a zbytečně se nezatahovat. Pár šancí jsme si vypracovali, ale další góly z toho nebyly.

Ve dvou zápasech jste dal dva góly. Těší tě produktivita?
Jsem rád, že mi to tam dvakrát spadlo, ale mohlo to být ještě lepší. Jsem na sebe naštvanej, že jsem neproměnil to sólo. To byla velká šance a asi by to dopadlo líp, kdybych to zakončoval dřív. To jsou věci, na kterých musím stále pracovat.

Autor: Vlastimil Cakl