I záložník MFK Martin Bukata zápas netrpělivě vyhlíží. Se spoluhráči je zdravě nabuzený, rád by fanouškům dopřál premiérové podzimní vítězství na karvinském trávníku. „Hrajeme doma, kde jsme ještě nevyhráli, a i vzhledem k situaci v tabulce je žádoucí, abychom už konečně získali tři body,“ uvědomuje si Bukata.

Přijede Olomouc. Jaký je to podle vás soupeř?

Velmi kvalitní s kvalitním trenérem. Na Radka Látala se těším, vedl mě v Košicích a pak i v polských Gliwicích. Známe se dlouho, takže ho zase rád uvidím. S body ale ať raději nepočítá. Rozdávat je nechceme, máme jich málo a potřebujeme je sami (úsměv).

Sigmou teď hýbe kauza Pilař, který byl právě po rozepři s trenérem Látalem přeřazen do B-týmu Olomouce. Bude to pro soupeře znamenat oslabení?

Nemyslím. Jasně, Pilař patřil k tvůrcům hry, jenže systém Sigmy zůstane stejný, ať už v sestavě Pilař je, nebo ne. My se hlavně musíme koncentrovat na sebe a na náš výkon. Pak můžeme uspět.

Jakými zbraněmi toho docílit?

Taktiku bych nerad prozrazoval, ale pokud budeme hrát podobně jako nedávno proti Plzni, pak máme šanci, tedy s aktivním pojetím hry, napadáním a důrazem. Důležité bude hlavně proměňovat šance. Jejich neproměňování nás už v sezoně stálo hrozně bodů.

Nejen proti Plzni, ale i na Slavii jste se prezentovali aktivně a téměř jste se vyrovnali v počtu naběhaných kilometrů i Slavii, která v tomto ohledu válcuje pohárovou Evropu. Znamená to něco?

Znamená to, že styl, kterým nyní hrajeme, by mohl být úspěšný a uvidíme, zda bude platit i na Sigmu. Obecně dělá presink problémy každému soupeři, jenže je rozdíl běhat s balonem a bez něj.

Loňský domácí zápas s Olomoucí jste nezažil. Neříkali vám spoluhráči, jak ještě jedenáct minut před koncem vedli nad Sigmou 2:0, aby nakonec prohráli 2:3?

Tak o tom jsem slyšel (smích). No, věřím, že něco takového se už nebude opakovat. Uděláme vše pro to, aby ten náš rozlučkový zápas s diváky byl povedený.