Na Spartu se vrací Martin Hašek mladší, který od minulé sezóny působil u pražských Bohemians. Sparta měla na středního záložníka předkupní právo a během vánočních svátků transfer definitivně dotáhla do konce.

„Martin Hašek prodělal za období, kdy působil v Bohemians, znatelný výkonnostní posun, velmi dobře zvládá defenzivní i ofenzivní činnosti a je to typologicky hráč, kterého jsme v kádru neměli. Věříme, že nejen okamžitě zvýší konkurenci v týmu, ale že se ve Spartě prosadí. Martin bude dalším odchovancem v kádru, přichází do prostředí, ve kterém vyrostl a které dobře zná,“ řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický pro klubový web.

Pro Haška tak aspoň prozatím končí období, které trávil po jiných klubech, vyzkoušel si už fotbal v Pardubicích, žižkovské Viktorii, Vlašimi a právě Bohemians 1905. Tam jej trénoval jeho otec Martin Hašek starší. 

„Dlouhodobě jsme sledovali Martinovu výkonnost a nyní jsme došli k závěru, že nastal správný čas k jeho přesunu zpět na Spartu. Je dalším z řady hráčů, kterým klub přestupem umožnil pravidelně nastupovat v lize v jiném klubu, přičemž existovaly jasně dané podmínky jeho návratu,“ doplnil k přestupu trenér Zdeněk Ščasný.

Návrat odchovance koresponduje se slovy generálního ředitele klubu Martina Čupra, který před Vánocemi v rozhovoru pro Deník prohlásil, že Sparta hodlá stavět tým právě na odchovancích.

Nicméně i zahraniční akvizici už si Sparta v zimě připsala. Hašek je pro pražský klub totiž druhou zimní posilou. Ještě před koncem podzimní části nejvyšší české fotbalové soutěže se Letenští dohodli na příchodu švédského krajního záložníka Davida Moberga Karlssona.