Šestatřicetiletý bývalý reprezentant a vítěz Ligy mistrů vyfasoval od disciplinární komise za „červený“ faul na slávistu Tomáše Součka ze šlágru se Slavií a následné běsnění směrem k rozhodčím trest na pět zápasů.

Bez své opory nastoupí Baník dnes, kdy se od 17 hodin představí v Mladé Boleslavi.

„Budeme oslabeni o Milana, což nám velí, abychom za něj zabojovali a všem ukázali, že navrchu nejsme náhodou. Máme tři útočníky, z toho si vybereme,“ říká trenér Baníku Bohumil Páník, který si nesmírně váží poslední velké výhry nad sešívanými.

Baník přetlačil lídra soutěže 2:1, přestože hrál od 15. minuty bez vyloučeného kapitána.

„Bylo to jedno z mých největších vítězstvích kariéry. Nám všem pomohlo. A díky tomu se stále držíme špičky, jsme blízko top mančaftům,“ pochvaluje si Páník, který je sám zvědav, jak se bude duel se Středočechy kvůli jejich nevyzpytatelnosti odvíjet.

„Boleslav, to je den a noc,“ má jasno Páník. „Spoustu gólů dává, stejně tak ale i dostává. Vyhraje, hned pak prohraje velkým rozdílem… Všechny zápasy jsou divoké. Hráče má výborné, do útočné fáze to umí, často skórují. V tom problém rozhodně nemají. Ale taky pravidelně inkasují. Budeme se snažit tam nějaký gól vstřelit,“ dodává Bohumil Páník.