Čtyřiadvacetiletý Provod odehrál v tomto ročníku Evropské ligy 10 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky. I díky jeho výkonům se Slavia stala jedním z překvapení soutěže a po vyřazení Leicesteru City a Glasgow Rangers pronikla až do čtvrtfinále. V něm vypadla s Arsenalem.

Lukáš Provod
Ještě to nepřebolelo, přiznal zraněný Provod. Místo Eura ho čekají státnice

"Vážím si toho strašně moc. Hlavně v situaci, ve které teď jsem, když jsem se zranil. Slavia se ke mně stejně zachovala tak, jak se zachovala, takže pro mě je to závazek a obrovská motivace se vrátit v co nejlepší formě a pomoct Slavii k naplnění cílů. Tímto bych chtěl poděkovat panu Tvrdíkovi (šéfovi Slavie) i celému klubu, že do mne vložili takovou důvěru a mohl jsem tu podepsat novou smlouvu," uvedl na klubovém webu Provod, který kvůli zranění přijde o Euro.

"Plány budou jako doposud. Myslím si, že Slavia je nejlepší klub v Česku. To je něco, co budeme chtít natáhnout co nejdál, aby byla Slavia pořád na vrcholu. Přidávali jsme další tituly, postupovali do Ligy mistrů a Evropské ligy a hlavně dělali radost fanouškům, protože si myslím, že o to tady jde," doplnil Provod.

V úterý se podrobí operaci pravého kolena, kvůli jehož zranění přišel o účast na mistrovství Evropy. "Teď jsem se staral o to, aby splasknul otok a připravoval ho na operaci. Po ní to bude šest týdnů s ortézou, osm týdnů s berlemi a potom zase začnu pracovat," uvedl Provod. "Věřím, že se vrátím ještě silnější."