Milan Kerbr, který přišel do Sigmy v roce 2019 ještě jako hráč z kyperského Limassolu, odchází do Slavie, kde zaujme uvolněné místo v realizačním týmu Jindřicha Trpišovského po Jaroslavu Köstlovi. Za Olomouc naskočil do třinácti zápasů a po zranění zad nastoupil jako vedoucí týmu a asistent trenéra.

„Chtěl bych Sigmě poděkovat. Po zranění mi umožnila naskočit ještě zpět do profesionálního fotbalu a napodobit tátu, který tady hrával. Splnil jsem si tím sen. Stejně tak patří klubu díky, že mi umožnil přechod do trenérské role. Naučil jsem se hodně. Slavii teď vnímám jako velkou příležitost a posun v kariéře. Jsem rád, že se kluby dohodly,“ sdělil Milan Kerbr pro web olomouckého klubu.

V Praze podepsal smlouvu do 30. června 2026. „V momentě, kdy bylo jasné, že Jaroslav Köstl odejde, jsme měli o náhradě jasno. Milan začal hned po ukončení aktivní kariéry trénovat a radit se se mnou ohledně školy, licence a samotné profese. Znám ho jako hráče, člověka a od olomouckého realizačního týmu i jako skvělého trenéra. Mám radost a děkuji Olomouci, že nám vyšla takto rychle vstříc v situaci, která je podobná jako u nás," řekl pro web Slavie trenér Jindřich Trpišovský.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň (17.12.23), Vít Beneš
Častá zranění Beneš odboural: V mém věku už myslím na zadní vrátka

Milan Kerbr je už nyní v portugalském Algarve, kde se připojil k týmu na soustředění. V kabině bude potkávat další bývalé sigmáky Petra Ševčíka, Aleše Mandouse, Mojmíra Chytila či Ondřeje Zmrzlého, který k sešívaným zamířil také v tomto přestupním období.

„Miluju mezilidské vztahy v kabině, neskutečně mě nabíjí. Jsem rád, že můžu zůstat u fotbalu i pospolitého kolektivu, který ve Slavii je. Mojmír Chytil i Ondřej Zmrzlý mi říkali, že parta je tady skvělá, zdravá. Neskutečně se na všechny těším,“ řekl před tím, než se připojil k týmu.

S trenérským štábem Slavie se zase zná z Liberce, kde hrál pod Trpišovským. „Nedokázal jsem si představit, že jednou stanu po jeho boku V té době jsem si budoval hráčskou kariéru a chtěl na ní pracovat co nejdéle. Bohužel mě ale trápily problémy se zády, kvůli nimž jsem na Kypru musel podstoupit operaci plotýnky. Pád byl tedy rychlejší, i proto jsem ale vděčný za šanci, kterou mi dal Radoslav Látal. Prakticky ihned jsem tedy z pozice hráče přešel do trenérského křesla a začal se v nové roli zdokonalovat. Snažil jsem se načítat trendy trenérů, ať už to byl právě Radek Látal nebo Václav Jílek, jimž bych chtěl za důvěru moc poděkovat," vzkázal Kerbr.

Teď se těší, že bude se Slavií bude vyhrávat trofeje. „Jsem velmi rád, že se nám jednání podařila dotáhnout do úspěšného konce a mohl jsem se přesunout k nejlepšímu týmu v republice. Mé cíle jsou stejné jako všech ostatních v klubu – vyhrávat trofeje a s hrdostí reprezentovat sešívané barvy v Evropě,“ pronesl.